Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania
- Skład
Opis
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w łagodzeniu objawów zaburzeń trawiennych, takich jak niestrawność i wzdęcia. Produkt jest tradycyjnym produktem leczniczym roślinnym do stosowania w określonych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.
Dawkowanie
Dorośli, osoby w podeszłym wieku i młodzież od 16 lat: 1 łyżkę (ok. 2 g) liści mięty zalać
1 szklanką (250 ml) wrzącej wody, przykryć, naparzać 10 minut. Świeżo przygotowany napar pić
3 razy dziennie w przypadku występowania dolegliwości. Dawka dobowa leku wynosi 4,5-9 g.
Młodzież w wieku od 12 do 16 lat: od połowy do 1 łyżki (ok. 1-2 g) liści mięty zalać 1 szklanką (250 ml) wrzącej wody, przykryć, naparzać 10 minut. Świeżo przygotowany napar pić 3 razy dziennie w przypadku występowania dolegliwości. Dawka dobowa leku wynosi 3-6 g
Dzieci od 4 do 12 lat: ½ łyżki stołowej (ok. 1 g) liści mięty zalać 1 szklanką (250 ml) wrzącej wody, przykryć, naparzać 10 minut. Świeżo przygotowany napar pić 3 razy dziennie w przypadku występowania dolegliwości. Dawka dobowa leku wynosi 3-5 g.
Przeciwwskazania
Nie zaleca się stosowania u dzieci od 2 do 12 roku życia bez konsultacji lekarza.
Ostrzeżenia i środki ostrożności: Pacjenci z refluksem żołądkowo-przełykowym powinni unikać stosowania preparatów z mięty ze względu na możliwość nasilenia zgagi. Osoby z kamicą żółciową i innymi zaburzeniami funkcjonowania dróg żółciowych powinny zachować ostrożność podczas stosowania produktu leczniczego. Ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się podawania dzieciom poniżej 4 lat. Jeżeli objawy nie ustępują w czasie stosowania produktu lub występują działania niepożądane nieopisane na tym opakowaniu należy skonsultować się z lekarzem.
Skład
1g produktu zawiera 1g liści mięty pieprzowej (Mentha piperita L., folium).
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.