Kategorie
Emolienty dla dzieci to dermokosmetyki zawierające substancje, które łagodzą podrażnienia i wspierają odbudowę naturalnej bariery hydrolipidowej naskórka. Preparaty te są przeznaczone do pielęgnacji cery suchej, bardzo suchej, wrażliwej i podrażnionej. Można stosować je nie tylko na twarz, ale także nawilżania całego ciała.
Głównymi składnikami aktywnymi w emolientach dla dzieci są:
AZS to jedna z najpowszechniejszych, autoimmunologicznych chorób skóry. Została uznana za chorobą cywilizacyjną, ponieważ jej rozwój warunkują m.in. czynniki środowiskowe, takie jak zanieczyszczenie środowiska i alergeny. Do podstawowych objawów atopowego zapalenia skóry należą:
Uporczywy świąd wywołuje trudną do pohamowania (zwłaszcza w przypadku dzieci) chęć drapania, czego efektem mogą być nawracające zakażenia bakteryjne. Choć AZS jest chorobą nieuleczalną, dzięki właściwej pielęgnacji można zwalczyć objawy i znacznie poprawić komfort życia chorego. Najpopularniejszymi kosmetykami stosowanymi u osób z AZS są m.in. szampony, kremy i balsamy emolientowe, które dogłębnie nawilżają skórę i chronią przed wysuszeniem. Preparaty z emolientami są hipoalergiczne. To znaczy, że nie zawierają substancji, które są częstymi alergenami, np. olejków eterycznych, olejów mineralnych, lanoliny, kwasów owocowych (AHA), produktów pochodzenia pszczelego, a także wybranych ekstraktów roślinnych.
Podstawą pielęgnacji skóry wrażliwej i skłonnej do podrażnień jest:
Gorąca kąpiel może negatywnie wpłynąć na stan skóry dziecka. Dlatego tak istotny jest nie tylko dobór odpowiednich kosmetyków do mycia, ale także właściwej temperatury wody. Przy wyborze preparatu należy zwrócić uwagę na oznaczenia wiekowe oraz skład preparatu. Kosmetyki do skóry wrażliwej, atopowej i alergicznej nie powinny zawierać sztucznych barwników i zapachów.
Emolienty do kąpieli są dostępne w różnych postaciach. W aptece internetowej allecco.pl znajdziesz m.in.:
Szampon z emolientami delikatnie oczyszcza skórę głowy, nie uszkadzając jej naturalnej bariery hydrolipidowej. Po czym rozpoznać, że bariera wymaga odbudowy? Głównym objawem jest zaczerwienienie i uczucie ściągnięcia po umyciu. Mogą pojawiać się także podrażnienia i wypryski. Kolejnym objawem naruszenia warstwy hydrolipidowej może być nadmierne przetłuszczanie się skóry w ciągu dnia. Jej odbudowanie jest możliwe dzięki stosowaniu kremów regenerujących bogatych w składniki o działaniu silnie natłuszczającym.