Kategorie
Krem na podrażnienia po goleniu ma stosunkowo gęstą konsystencję. Jego rozprowadzenie wymaga czasu i cierpliwości, gdyż wchłania się nieco wolniej niż żel. Z drugiej strony zawiera substancje nawilżające, natłuszczające i łagodzące podrażnienia, przez co znacząco poprawia stan skóry.
Ostatnio bardzo popularny stał się olejek po goleniu. Przypadnie on do gustu mężczyznom, którzy zmagają się z problemem przesuszonej i podrażnionej skóry twarzy. Zawarte w nim naturalne oleje nie tylko odżywiają cerę, ale też pomagają odbudować jej naturalny płaszcz hydrolipidowy. Mężczyźni chętnie sięgają po balsamy po goleniu, które wchłaniają się nieco lepiej niż krem. Jednocześnie zawierają substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia. Żel po goleniu stanowi dobre rozwiązanie dla właścicieli cery normalnej, gdyż za sprawą lekkiej formuły szybko się wchłania, odżywiając skórę. Kiedy pojawiają się czerwone krosty, którym towarzyszy ogromny dyskomfort w postaci pieczenia i szczypania skóry, warto postawić na produkt do zadań specjalnych. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi maść na podrażnienia po goleniu.
Duży wybór kosmetyków po goleniu sprawia, że wielu mężczyzn nie wie, na jaki się zdecydować. Przed zakupem należy ustalić dwie istotne kwestie. Kluczową rolę odgrywa rodzaj skóry. Jeśli ta jest sucha i skłonna do podrażnień, potrzebuje nieco bardziej treściwych specyfików niż normalna. Ponadto balsam po goleniu, żel czy krem nie powinien zawierać alkoholu. Po usuwaniu zarostu skóra jest niezwykle wrażliwa i skłonna do podrażnień. Ten składnik może jej zatem poważnie zaszkodzić.
Krem po goleniu sprawdzi się u mężczyzn, którzy mają przesuszoną skórę. Usuwanie zarostu nasila ten proces, ponieważ nawet nowoczesna maszynka wywołuje tarcie, któremu w pełni nie zapobiegnie nawet najlepsza pianka. Sięgając po krem po goleniu, można odbudować naturalny płaszcz hydrolipidowy, który pełni rolę bariery ochronnej skóry. Tego rodzaju kosmetyki często zawierają oleje roślinne i masło shea, obfitują również w ceramidy i skwalan. U alergików najlepiej sprawdzą się bezzapachowe kremy po goleniu.
Balsam po goleniu ma nieco rzadszą konsystencję niż krem, przez co szybciej się wchłania. Zawiera naturalne oleje roślinne, ale też inne lżejsze emolienty, które przyczyniają się do rekonstrukcji warstwy hydrolipidowej. Ponadto balsamy po goleniu łagodzą podrażnienia dzięki zawartości aloesu, alantoiny i pantenolu. Przed ich zakupem warto upewnić się, że są wolne od alkoholu, a ich skład zaspokaja potrzeby skóry.
Żel po goleniu poleca się mężczyznom, którzy mają cerę normalną, tłustą i mieszaną, gdyż wyróżnia się lekką formułą. Ta nie obciąża skóry i nie prowadzi do zapychania ujść gruczołów łojowych, co mogłoby przyczynić się do powstania zaskórników. Niektóre żele po goleniu zawierają mentol i substancje zapachowe. Pierwszy składnik chłodzi skórę, ale może uczulać podobnie jak komponenty nadające produktowi przyjemną woń. Z tego względu alergicy i właściciele cery wrażliwej powinni ich unikać.
Na silne podrażnienia po goleniu warto stosować specjalistyczne maści i kremy. Ich formuły zostały tak opracowane, aby przynieść ukojenie zaczerwienionej i piekącej skórze. Można je nabyć m.in. w allecco.pl, na szczególną uwagę zasługuje Lierac Homme Balsam po goleniu. Wrastające włoski stanowią często spotykany problem wśród mężczyzn usuwających zarost. Aby go zredukować, trzeba wykonywać peeling po goleniu. Ten zabieg warto praktykować 2 razy w tygodniu. Usuwanie martwego naskórka należy przeprowadzać wówczas, gdy skóra jest wolna od podrażnień. Np. mężczyźni, którzy golą się rano, mogą stosować peeling wieczorem. Te dwa zabiegi pielęgnacyjne trzeba od siebie oddzielić czasowo, aby nie uszkodzić skóry i nie nasilić niepożądanych reakcji.