Zespół jelita drażliwego (IBS) to przewlekła choroba, dotykające nawet 10-20% społeczeństwa. Za pomocą odpowiednich leków, można skutecznie łagodzić jej objawy i zwiększyć komfort życia.
Kategorie
Probiotyki to jedne z preparatów na zespół jelita drażliwego dostępne bez recepty lekarskiej. Zawierają one szczepy bakterii, które regulują i przywracają prawidłową perystaltykę jelit. Wynika to z faktu, że u osób cierpiących na IBS, często stwierdza się zaburzoną naturalną florę bakteryjną w jelitach. Może to skutkować nieprzyjemnymi objawami, takimi jak biegunka, wzdęcia, zaparcia, bóle i skurcze brzucha.
W naszym serwisie znajdziemy specjalne probiotyki na IBS, które zostały przebadane właśnie pod kątem tej konkretnej choroby. Popularnym środkiem na IBS zawierającym bakterie probiotyczne jest suplement diety Sanprobi IBS. Jest to również dobry probiotyk na zespół jelita drażliwego dla dzieci. U najmłodszych, można otworzyć kapsułkę i wsypać jej zawartość do mleka, wody lub innego napoju. Inne preparaty na IBS ze szczepami bakterii to Vivomixx i Doppelherz aktiv Na drażliwe jelita.
Zaleca się, aby probiotyki na IBS stosować regularnie, przez okres przynajmniej 4 tygodni.
W łagodzeniu objawów choroby pomocne mogą okazać się również preparaty ziołowe na IBS. Dobrym lekiem bez recepty na zespół jelita drażliwego jest płyn doustny Iberogast. Ma on potwierdzone działanie lecznicze i jest bezpieczny nawet przy długotrwałym stosowaniu. Preparaty ziołowe na IBS działają rozkurczowo, przeciwzapalnie i hamują wzdęcia. Tworzą one również warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej układu pokarmowego.
Zioła na IBS nie tylko regulują pracę przewodu pokarmowego, ale również łagodzą dolegliwości związane z zespołem jelita drażliwego.
Tribux Bio jest lekiem o udowodnionym działaniu, dostępnym bez recepty. Działa on bezpośrednio na mięśnie przewodu pokarmowego i reguluje ich pracę. Przy regularnym stosowaniu tego preparatu na IBS, chorzy rzadziej skarżą się na biegunki, zaparcia, nudności i skurcze brzucha. Tribux Bio na IBS może być stosowany powyżej 12-ego roku życia.
Jako dodatek do leków na IBS zaleconych przez lekarza, można stosować preparaty z maślanem sodu. Występuje on w suplemencie na IBS – Debutir. Środek ten reguluje dobowy rytm wypróżnień, łagodzi bóle brzucha i zmniejsza ich częstotliwość. Dla większej skuteczności działania, suplementy na IBS z maślanem sodu powinny być przyjmowane przez okres minimum 3 miesięcy.
Kolejnym preparatem na IBS jest wyrób medyczny Ibesan. W jego składzie znajdziemy naturalną glinkę mineralną i simetikon. Substancje te łagodzą objawy zespołu jelita drażliwego, szczególnie wzdęcia i związane z nimi bóle brzucha.
Więcej na temat samej choroby jak i sposobów jej leczenia dowiecie się z poradnika: IBS – zespół jelita drażliwego.