Spis treści
- Opis
- Działanie
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwie
- Skład
- Działania niepożądane
OpisWskazania
- tępe urazy z krwiakami lub bez krwiaków,
- zapalenie żył powierzchniowych.
- do fono- i jonoforezy. Przy jonoforezie żel jest podawany pod katodę.
DziałaniePolisiarczan mukopolisacharydowy nelży do grupy leków stosowanych miejscowo w tępych urazach z krwiakami lub bez krwiaków oraz w zapaleniu żył powierzchniowych, których nie można leczyć opatrunkiem uciskowym.
DawkowanieLek Hirudoid należy nakładać 2 do 3 razy na dobę na miejsca zmienione chorobowo lub, jeśli zachodzi potrzeba, częściej. W zależności od wielkości leczonej powierzchni zazwyczaj wystarcza nałożenie od 3 do 5 cm żelu.
Hirudoid w postaci żelu należy delikatnie wmasować w miejsca zmienione chorobowo.
Nie należy stosować produktu leczniczego pod opatrunek.
W przypadku tępych urazów leczenie zwykle trwa do 10 dni, a w przypadku zapalenia żył powierzchownych od 1 do 2 tygodni. Hirudoid może być również stosowany do fono- i jonoforezy.
Podczas jonoforezy żel jest podawany pod katodę.
Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwieNie należy stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na mukopolisacharydowy polisiarczan lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Hirudoid żel zawiera alkohol izopropylowy i dlatego należy unikać kontaktu z otwartymi ranami, błonami śluzowymi i oczami.
SkładSubstancją czynną leku jest Mukopolisacharydowy polisiarczan 0,3 g/100 g. Pozostałe składniki to: Sodu wodorotlenek, Glikol propylenowy, Karbomery, Alkohol izopropylowy, Woda oczyszczona.
Działania niepożądaneBardzo rzadko: mogą wystąpić miejscowe reakcje nadwrażliwości, takie jak zaczerwienienie skóry, które zazwyczaj ustępuje szybko po zaprzestaniu stosowania produktu leczniczego.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.