Spis treści
- Opis
- Działanie
- Skład
- Przeciwwskazania
- Dawkowanie
Opis
Przeznaczona jest dla dzieci i dorosłych. Służy do naturalnych, domowych sposobów leczenia: anginy, kataru, przeziębienia, kaszlu, grypy, aft, grzybic jamy ustnej i dolegliwości przyzębia.
Od lat stosowana do: właściwego nawilżania dróg oddechowych,
wzbogacania atmosfery pomieszczeń w jod i inne minerały,
nawilżania i oczyszczania pomieszczeń z pyłków oraz alergenów,
ujemnego jonizowania powietrza,
ułatwienia i podniesienia komfortu oddychania.
Działanie
Od lat stosowana jest w lecznictwie uzdrowiskowym. Domowe inhalacje zatok, gardła, krtani, tchawicy, oskrzeli i płuc oraz płukanie gardła i ust są jednymi z najstarszych rodzajów zabiegów leczniczych. Skuteczność Zabłockiej mgiełki solankowej wynika z jej naturalnej kompozycji mineralnej, a zwłaszcza z bardzo wysokiego stężenia jodu, oraz takich pierwiastków jak: brom, wapń i magnez. Jod powoduje rozrzedzania śluzu, brom łagodzi podrażnienia, powoduje rozszerzanie oskrzeli i ułatwia oddychanie. Wapń i magnez działają przeciwalergicznie i przeciwzapalnie.
Skład
Zawartość ważniejszych składników:
wapń> 800 mg/l
brom> 120 mg/l
magnez>400 mg/l
jod>100 mg/l
NaCl - 3%
pH-7
Nadto w składzie znajdują się m.in. potas, żelazo, selen, krzemiany, wodorowęglany i wiele innych mikroelementów.
Przeciwwskazania
Ostre i przewlekłe choroby i nieżyty w okresie zaostrzeń, upośledzonej drożności lub wymagające leczenia operacyjnego, choroby niewydolności krążenia, nowotworowe, gruźlica płuc, zaawansowana astma oskrzelowa, wszelkie choroby zagrożone krwiopluciem i krwawieniem, choroby tarczycy. Przy tych schorzeniach zamiar stosowania zwłaszcza inhalacji należy skonsultować z lekarzem.
Dawkowanie
Zastosowanie : w urządzeniach do nawilżania, rozpylania oraz inhalatorach. Stosowanie w stanie naturalnym lub w postaci roztworu fizjologicznego, który otrzymamy mieszając 1 część solanki z 2 częściami czystej wody.