Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Działanie
- Skład
- Przeciwwskazania
Opis
Ze względu na właściwości przeciwutleniające, związane z działaniem chelatującym laktoferyny, Keladerm może być stosowany w przebarwieniach skóry będących konsekwencją:
wybroczyn krwawych
wybroczyn krwawych pooperacyjnych
przebarwień hemosyderynowych po zabiegu skleroterapii
przebarwień spowodowanych przewlekłą niewydolnością żylną oraz owrzodzeniami żylnymi
leczenia przy użyciu lasera nieablacyjnego, lasera do depilacji oraz lasera naczyniowego
Dawkowanie
Stosować dwa razy dziennie aż do ustąpienia objawów.
Działanie
Laktoferyna to związek naturalnie chelatuiacy żelazo, wspomagający gojenie się ran oraz rozkład brunatnego barwnika typowego dla przebarwienia hemosyderynowego. Przebarwienie hemosyderynowe wokół owrzodzenia, spowodowane przewlekłą niewydolnością żylną (PNŻ) charakteryzuje się wysokim stężeniem żelaza i jest trudne do wyleczenia.
Dzięki właściwościom chelatującym laktoferyny w stosunku do jonów metali, Keladerm wpływa na intensywne przyspieszenie procesów regeneracji tkanek. Działanie to jest wzmocnione przez włączenie laktoferyny do liposomów.
Skład
woda, laktoferyna (Lipid's Technology), gliceryna, glikol propylenowy, guma ksantanowa, metylosulfonylometan, Tinovis ade, 2-fenoksyetanol, trietanoloamina, EDTA
Przeciwwskazania
Znana nadwrażliwość na składniki preparatu.
Stosowanie w tym samym czasie kremów i/lub produktów o podobnym składzie na tę samą okolicę ciała może uniemożliwić skuteczne działanie wyrobu medycznego.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.