Kategorie
Witaminy na wzrok zazwyczaj zostają dostarczone wraz ze zbilansowaną dietą. Niestety, monotonia na talerzu sprzyja niedoborowi niektórych substancji. Niedostateczna podaż składników odżywczych może wynikać też z ich upośledzonego wchłaniania z przewodu pokarmowego, co często wiąże się z uwarunkowaniami genetycznymi. Codzienna dieta powinna zaspokajać zapotrzebowanie organizmu na witaminy na oczy takie jak:
Witaminy na wzrok odgrywają szereg istotnych funkcji, dzięki czemu oczy działają prawidłowo. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, iż powinny one być dostarczane organizmowi wraz z minerałami oraz innymi cennymi substancjami. Same witaminy to za mało, aby zachować wzrok w dobrej kondycji. Wybierając suplement na oczy, należy zwrócić uwagę na to, czy zawiera następujące substancje:
Luteina na oczy działa podobnie jak zeaksantyna. Oba związki to silne antyutleniacze, które naturalnie występują w jajach kurzych oraz w brokułach, brukselce czy szpinaku. Zaliczane są do karotenoidów, czyli substancji nadających barwę. Stwierdzono ich występowanie w plamce żółtej oka. Ich niedostateczna podaż sprzyja stresowi oksydacyjnemu, który może przyczynić się do uszkodzeń komórek oczu oraz ich przedwczesnego starzenia się.
Witaminy na wzrok warto stosować w sytuacji, gdy badania laboratoryjne wykażą niedobór określonych substancji odżywczych. Przesłankę do ich wykonania stanowi pogorszenie jakości widzenia. W aptece allecco.pl można znaleźć witaminy na oczy, które warto stosować także w przypadku wielogodzinnej pracy przed ekranem komputera. Korzystanie z urządzeń elektronicznych nie tylko generuje ogromne ilości wolnych rodników, ale też przyczynia się do rzadszego mrugania, co może skutkować suchością oka. Na szczególną uwagę zasługują takie witaminy na oczy jak:
Tabletki na poprawę wzroku zazwyczaj mają status suplementów diety. Czasem jednak odpowiednio dobrana witamina na oczy to za mało, aby pozbyć się problemów z widzeniem. W takiej sytuacji konieczne mogą być leki na poprawę wzroku, które po przeprowadzeniu szeroko zakrojonej diagnostyki przepisać może wyłącznie lekarz. Jaskra wiąże się z podwyższonym ciśnieniem wewnątrz oka. Lek na poprawę wzroku w przypadku tej przypadłości zawiera bimatoprost. Skuteczne tabletki na poprawę wzroku może dobrać wyłącznie okulista, kierując się swoją wiedzą i doświadczeniem.