Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Działanie
- Skład
- Przeciwwskazania
- Działania niepożądane
Opis
Produkt jest szczególnie zalecany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w przypadku sporadycznych zaburzeń pracy jelit.
Dawkowanie
Wskazane jest stosowanie DICOPEGU JUNIOR FREE u dzieci zgodnie z następującymi zasadami, chyba że lekarz zaleci inaczej:
Od 6. miesiąca życia do 2 lat (do 12 kg): 1-2 saszetki dziennie
Od 2. do 11. roku życia (od 12 kg do 20 kg): 2-4 saszetki dziennie
Powyżej 11. roku życia (lub > 20 kg): 2-6 saszetek dziennie
Rozpuścić saszetkę (5 g) w ok. 62,5 ml wody lub innego płynu, takiego jak herbata, mleko, napary ziołowe, rosół lub soki owocowe.
Dawkę dzienną można zażywać w kilku podaniach. Można rozpuścić wszystkie saszetki przewidziane na dany dzień w odpowiedniej ilości płynu i wstawić roztwór w zamkniętym pojemniku do lodówki na okres nie dłuższy niż 24 godziny. Zaleca się zażywać DICOPEG JUNIOR FREE w długich odstępach czasu od posiłków.
Działanie
DICOPEG JUNIOR FREE jest wyrobem medycznym o osmotycznym działaniu przeczyszczającym, który w naturalny sposób reguluje pracę jelit. Nie jest wchłaniany i nie ulega fermentacji w jelitach, nie podrażnia błony śluzowej i jest wydalany z kałem w niezmienionej formie. DICOPEG JUNIOR FREE jest szczególnie wskazany w przypadku przewlekłych zaparć oraz w sporadycznych przypadkach nieregularnej pracy jelit. Dzięki swoim właściwościom hydrofilowym, DICOPEG JUNIOR FREE zmiękcza stolec, ułatwiając wypróżnianie przy czym nie powoduje skurczów, bólów brzucha ani nagłego parcia. Skuteczność wyrobu nie zmniejsza się z upływem czasu.
Skład
Każda saszetka zawiera 5 g makrogolu 3350.
Przeciwwskazania
Stosowanie preparatu nie jest wskazane w przypadku: perforacji lub niedrożności jelit spowodowanej zaburzeniami budowy lub działania ścian jelit, jelita krętego, w przypadku schorzeń jelit o charakterze zapalnym, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego i ostre rozdęcie okrężnicy. Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na makrogol (glikol polietylenowy). Nie stosować w przypadku występowania uszkodzeń żołądka lub jelit.
Działania niepożądane
Szczególnie w początkowej fazie przyjmowania preparatu mogą pojawić się zaburzenia ze strony układu pokarmowego (ból brzucha, burczenie w brzuchu, biegunka lub nietrzymanie stolca), ponadto nudności, lekkie wymioty, wzdęcia, gazy jelitowe, zapalenie i podrażnienie okolicy odbytu. Dolegliwości zazwyczaj ustępują po zmniejszeniu stosowanej dawki. Bardzo rzadko występują reakcje alergiczne, w tym wstrząs anafilaktyczny. Innymi reakcjami alergicznymi jest świąd, pokrzywka i duszność. Jeśli działania niepożądane będą w dalszym ciągu występowały, należy zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.