Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Działanie
- Przeciwwskazania
- Skład
- Informacje dodatkowe
Opis
Manti Extra to lek bez recepty przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat do krótkotrwałego leczenia objawowego dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego takich jak:
- zgaga;
- niestrawność
- ból i pieczenie w nadbrzuszu;
Lek Manti Extra jest połączeniem trzech substancji czynnych: famotydyny, używanej do zmniejszenia produkcji kwasu solnego w żołądku i dwóch środków zobojętniających kwas (zmniejszających stężenie kwasu żołądkowego) - węglanu wapnia i wodorotlenku magnezu. Manti Extra ma na celu złagodzenie objawów niestrawności lub nadkwaśności żołądka.
Dawkowanie
W celu złagodzenia objawów, należy żuć jedną tabletkę. Nie należy połykać tabletek w całości.
Aby zapobiec zgadze, należy zastosować jedną tabletkę 15 do 60 min przed jedzeniem lub piciem napojów, które powodują niestrawność.
Nie należy przekraczać dawki dobowej dwóch tabletek.
Działanie
Substancje czynne zawarte w produkcie Manti Extra działają na dwa sposoby:
węglan wapnia i wodorotlenek magnezu działają poprzez szybką neutralizację nadmiaru kwasu już wyprodukowanego w żołądku, co prowadzi do szybkiej ulgi w bólu, podczas gdy
famotydyna hamuje produkcję kwasu solnego w żołądku i wywiera bardziej długotrwały efekt, zmniejszając kwaśność soku żołądkowego przez 10-12 godzin.
Skojarzenie tych dwóch działań skutecznie utrzymuje prawidłową kwaśność w żołądku, umożliwiając łagodzenie podrażnionej błony śluzowej.
Przeciwwskazania
Przeciwwskazaniem do stosowania leku jest:- nadwrażliwość (uczulenie) na famotydynę lub inne leki zmniejszające produkcję kwasu żołądkowego (np. ranitydyna, cymetydyna itp.) lub na leki zobojętniające kwas solny (węglan wapnia, wodorotlenek magnezu) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub inne uczulenia;
- ciężka niewydolność nerek.
Skład
- Substancje czynne: Famotydyna 10 mg, Magnezu wodorotlenek 165 mg, Wapnia węglan 800 mg.
- Pozostałe składniki: skrobia żelowana, kukurydziana, skrobia kukurydziana, dekstraty, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), sodu cyklaminian (E 952), aromat miętowy SD (guma arabska, preparaty aromatyzujące, naturalne substancje aromatyzujące w tym L-mentol), magnezu stearynian.
Informacje dodatkowe
O PRODUKCIE
to szybki lek na zgagę
Posiada innowacyjny
i unikalny skład.
Działa natychmiast2 i aż do 12h!
Neutralizuje kwas
i hamuje jego
wydzielanie.
CZY WIESZ, ŻE...
Stosuje się u dorosłych
i młodzieży w wieku
powyżej 16 lat.
Pomaga skutecznie zwalczać:
zgagę, niestrawność,
ból i pieczenie w nadbrzuszu.
1 tabletka na dzień.
Nie należy przekraczać
dawki dobowej 2 tabletek.
SPRAWDŹ TEŻ
SZCZEGÓŁY PRODUKTU
Famotydyna 10 mg + Magnezu wodorotlenek 165 mg + Wapnia węglan 800 mg. Substancje pomocnicze o znanym działaniu: Dekstraty (źródło glukozy) – 413 mg.
Łagodzi pieczenie w przełyku.
U dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat do krótkotrwałego leczenia objawowego dolegliwości związanych z nadkwaśnością soku żołądkowego, takich jak: zgaga, niestrawność, ból i pieczenie w nadbrzuszu.
Nadwrażliwość (uczulenie) na famotydynę lub inne leki zmniejszające produkcję kwasu solnego w żołądku (np. ranitydyna, cymetydyna itp.) lub na leki zobojętniające kwas solny (węglan wapnia, wodorotlenek magnezu) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą lub inne uczulenia; Ciężka niewydolność nerek.
Dla dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 16 lat. W celu złagodzenia objawów, należy żuć jedną tabletkę. Nie należy połykać tabletek w całości. Aby zapobiec zgadze, należy zastosować jedną tabletkę 15 do 60 min przed jedzeniem lub piciem napojów, które powodują niestrawność. Nie należy przekraczać dawki dobowej dwóch tabletek. Jeżeli pomimo 15 dni nieprzerwanego leczenia objawy nie ustąpiły lub uległy nasileniu, pacjent powinien skonsultować się z lekarzem w celu weryfikacji diagnozy i ewentualnego zastosowania innej metody leczenia.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.