Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Działanie
- Działania niepożądane
- Skład
- Przeciwwskazania
Opis
Leczenie wspomagające w chorobach żył powierzchownych takich, jak:
zapalenia żył,
zakrzepowym zapaleniu żył,
żylakach kończyn dolnych;
krwiakach podskórnych, stłuczeniach, obrzękach.
Dawkowanie
Lek należy stosować od 1 do 3 razy na dobę nakładając 3-10cm żelu na powierzchnię skóry i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia żelu.
W przypadku ostrych obrzęków po tępych urazach zaleca się stosowanie leku przez okres do 10 dni a w przypadku leczenia chorób żyl powierzchownych od 1 do 2 tygodni.
Działanie
Heparyna wykazuje działanie miejscowe przeciwzakrzepowe, przeciwobrzękowe i przeciwzapalne.
Działania niepożądane
W pojedynczych przypadkach mogą wystąpić objawy reakcji alergicznych lub objawy reakcji pseudoalergicznych. W takich przypadkach leczenie nalezy przerwać. U niektórych pacjentów u których pierwotnie występuje czerwienica prawdziwa, po podaniu miejscowym heparyny w żelu mogą pojawić się zmiany skórne.
Skład
Substancja czynna leku jest heparyna sodowa. 1g żelu zawiera 8,5mg heparyny sodowej.
Inne składniki: karbomer 940, propylu parahydroksybenzoesan, metylu parahydroksybenzoesan, etanol 96%, olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, trietanoloamina, woda oczyszczona.
Przeciwwskazania
Produktu leczniczego Lioton 1000 nie należy stosować w przypadku znanej nadwrażliwości na heparynę lub którąkolwiek z substancji pomocniczych produktu leczniczego. Ze względu na obecność parahydroksybenzoesanu metylu i parahydroksybenzoesanu propylu, jako substancji pomocniczych, nie należy stosować produktu leczniczego u osób z alergią na parabeny.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.