Spis treści
Opis Dawkowanie Działanie Działania niepożądane Skład Przeciwwskazania
Opis Lek zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego.
Dawkowanie Preparat należy przyjmować po posiłku, popijając tabletkę płynem.
W zaburzeniach krążenia mózgowego lek stosuje się 2 do 3 razy na dobę po 1 tabletce.
W zaburzeniach krążenia obwodowego lek stosuje się 2 razy na dobę po 1 tabletce.
Zasadnicza terapia powinna trwać 8 do12 tygodni. Po niej wskazane jest przyjmowanie leku 1 do 2 razy na dobę po 1 tabletce.
Działanie Lek zawiera wyciąg z liści miłorzębu japońskiego. Zawarty w nim zespół substancji czynnych zwiększa tolerancje tkankową, zwłaszcza mózgu na niedotlenienie. Lek hamuje uwarunkowaną wiekowo redukcję receptorów cholinergicznych i adrenergicznych alfa2, poprawia zdolność uczenia się i zapamiętywania. znosi skurcz naczyń, zmniejsza lepkość krwi i agregację krwinek, dzięki czemu następuje zwiększenie mikrokrążenia tkankowego krwi. Ekstrakt z liści miłorzębu japońskiego neutralizuje wolne rodniki oraz działa neuroprotekcyjnie. Kliniczne działanie leku Ginkofar polega na : zmniejszeniu niedokrwienia mózgu, usprawnieniu przepływu mózgowego oraz obwodowego w kończynach dolnych, ochronie komórek przed niedotlenieniem, hamowaniu agregacji płytek krwi i zwiększeniu płynności krwi.
Działania niepożądane Rzadko występują dolegliwości żołądkowo-jelitowe. U osób nadwrażliwych mogą wystąpić bóle głowy lub wysypki skórne o charakterze alergicznym.
Skład 1 tabletka zawiera 80 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego, standaryzowanego na 24% ginkgoflawonoglikozydów, co odpowiada 19,2 mg ginkgo-flawonoglikozydów oraz następujące substancje pomocnicze: laktoza, poliwinylopirolidon, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu, glikol polietyle-nowy, dwutlenek krzemu koloidalny, tlenek żelaza.
Przeciwwskazania Alergia na składniki preparatu i zła tolerancja leku.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Ginkofar Forte – jak długo muszę przyjmować, aby zauważyć efekty?
Ginkofar Forte to lek o udowodnionym działaniu. Aby zauważyć efekty, należy go przyjmować regularnie przez okres co najmniej 8 tygodni. Jeśli jednak pacjent po 3 miesiącach dalej nie stwierdzi różnicy w poprawie sprawności intelektualnej, powinien skonsultować się z lekarzem, aby ustalić czy dalsze przyjmowanie tych tabletek jest potrzebne.
Czy mogę stosować tabletki Ginkofar Forte, jeśli przyjmuję Acard?
Zawarty w leku Ginkofar Forte wyciąg z miłorzębu japońskiego może nasilać skłonność do krwawień. Z tego powodu, jeśli pacjent stosuje już jakieś leki przeciwpłytkowe lub przeciwzakrzepowe, przed zażyciem preparatów z miłorzębem powinien skontaktować się z lekarzem. Ze względu na zwiększone ryzyko krwawień, Ginkofar Forte powinien być odstawiony 3-4 dni przed wszelkimi zabiegami stomatologicznymi i chirurgicznymi.
Ginkofar Forte – lek czy suplement?
Ginkofar Forte to lek, który ma potwierdzoną skuteczność działania i bezpieczeństwo. Podlega najwyższym normom jakości, dzięki czemu mamy pewność, że w każdej tabletce jest dokładnie tyle substancji, ile deklaruje producent.
Czy mogę przyjmować Ginkofar Forte w ciąży?
Nie, ze względu na zwiększone ryzyko krwawień po zastosowaniu wyciągu z miłorzębu japońskiego, lek Ginkofar Forte nie powinien być stosowany u kobiet w ciąży. Ryzyko komplikacji dla rozwijającego się dziecka jest zbyt duże.
Czy Ginkofar Forte na szumy uszne jest skuteczny?
Ginkofar Forte to lek, mający udokumentowane działanie w poprawianiu zdolności intelektualnych u osób starszych, którym nieobce są zaburzenia pamięci i problemy z koncentracją. Tabletki te stosowane zgonie z zaleceniami, poprawiają jakość życia u osób, u których można zauważyć objawy łagodnej demencji. Czasem pojawiają się doniesienia na temat skuteczności miłorzębu japońskiego w leczeniu szumów usznych. Póki co, nie ma to rzetelnego, naukowego potwierdzenia. Równie dobrze można znaleźć informacje na temat tego, że preparaty z miłorzębem mogą nasilać szumy uszne. Nie ma więc podstaw do tego, aby stwierdzić, że Ginkofar Forte jest skuteczny w leczeniu szumów usznych.