Skuteczne sposoby na walkę z wszawicą. Preparaty na wszy i gnidy dla dzieci i dorosłych: szampony, odżywki, grzebienie do usuwania wszawicy. Szybka wysyłka lub darmowy odbiór osobisty - Allecco.pl
Kategorie
Wszawica głowowa, to dająca nieprzyjemne objawy, choroba pasożytnicza, z którą najczęściej zmagają się dzieci. W tej kategorii znajdziemy produkty, które pozwolą zapobiegać wszawicy, ale także skutecznie pozbyć się wszy oraz gnid ze skóry głowy, włosów oraz z ubrań, czy pościeli.
Wesz ludzka to pasożyt, który bytuje na owłosionej skórze głowy i żywi się krwią ludzką. Choroba dotyka najczęściej dzieci, a wszawica w szkole i przedszkolu w ostatnim czasie stała się niemal plagą. Dzieje się tak, ponieważ do zarażenia dochodzi zazwyczaj po przez kontakt bezpośredni, np. korzystanie ze wspólnych czapek, szalików, czy przyborów do czesania i spinek. Najczęściej występują wszy we włosach, ale mogą także umiejscawiać się w innych obszarach ciała ludzkiego, np. wzgórek łonowy (wszy łonowe). Bytuje także na odzieży, czy w pościeli (wszy odzieżowe).
Wesz ludzka żyjąc na skórze głowy przekłuwa ją, aby dostać się do naczynia krwionośnego, z którego może czerpać pożywienie. W tym czasie stawonóg wydziela toksyczne substancje o działaniu drażniącym, wywołujące świąd i zaczerwienienie. Wszawica u dzieci często kończy się zainfekowaniem bakteryjnym tych zmian, ze względu na niekontrolowane drapanie się przez malucha. Podczas zakażenia wyczuwalne są również powiększone węzły chłonne u chorej osoby.
Na pytanie jak pozbyć się wszy, należy zarekomendować skuteczne preparaty, które powinny likwidować wszy zarówno dorosłe, jak i przetrwalnikowe – gnidy. Produkty te bazują na substancjach porażających układ oddechowy lub nerwowy pasożyta, ale również na olejach mineralnych, czy wyciągach roślinnych. Bez względu na to, czy użyjemy szampon na wszy, czy inny rodzaj preparatu kurację dla wszystkich członków rodzinny należy zawsze powtórzyć po 2. tygodniach. Ważne jest również wyczesywanie gnid i unieszkodliwionych wszy oraz regularne sprawdzanie głowy dziecka, co zatrzyma rozprzestrzenienie się choroby.