Jedną z najczęściej występujących chorób skóry u dzieci jest właśnie liszajec zakaźny. Przyczyny tej choroby są dobrze poznane. Jak dochodzi do zakażenia i jak rozpoznać liszajca zakaźnego? Jak wygląda leczenie tej choroby skóry?
pozostałe
Kategorie
popularne
Jedną z najczęściej występujących chorób skóry u dzieci jest właśnie liszajec zakaźny. Przyczyny tej choroby są dobrze poznane. Jak dochodzi do zakażenia i jak rozpoznać liszajca zakaźnego? Jak wygląda leczenie tej choroby skóry?
Zakażenia meningokokami nie są częste, ale wiążą się z wysoką śmiertelnością i poważnymi powikłaniami. Jak szybko rozpoznać chorobę meningokokową i czy warto stosować szczepienia ochronne?
Ze względu na starzenie się społeczeństwa poważnym problemem medycznym, ale także społecznym stają się choroby neurodegeneracyjne. Jedną z nich jest choroba Parkinsona. Jej rozwój stawia przed pacjentem wiele ograniczeń i wyzwań z którymi musi zmagać się często przez długie lata. Jak wygląda diagnostyka choroby Parkinsona? Na jakie początkowe objawy schorzenia warto wrócić uwagę, aby jak najszybciej rozpocząć leczenie? Co można zrobić, aby życie z chorobą było prostsze?
Zaparcia to powszechny problem, który może dotyczyć każdej grupy wiekowej. Cierpi na niego średnio co ósmy Polak. Jakie kryteria muszą być spełnione, aby prawidłowo rozpoznać zaparcia? Jak skutecznie zapobiegać i leczyć problemy z wypróżnianiem?
Nieleczony świerzb powoduje nie tylko spadek jakości życia i odrzucenie społeczne, ale może mieć też inne poważne konsekwencje. Zapalenie nerek, powstawanie czyraków czy wystąpienie gorączki reumatycznej to tylko jedne z powikłań, które mogą rozwinąć się nawet w odległym czasie po zarażeniu świerzbowcem. Jakie są charakterystyczne objawy świerzbu i jak rozpoznać tą chorobę? Dlaczego ważne jest leczenie wszystkich domowników i czy domowe sposoby na świerzb pomogą pozbyć się pasożytów?
Reumatoidalne zapalenie stawów inaczej nazywane gośćcem to schorzenie o charakterze zapalnym, które dotyka głównie stawów, ale także innych narządów. Związane jest z dysfunkcją układu immunologicznego, ale nie jest znana dokładna przyczyna choroby. Jak rozpoznać RZS, kogo najczęściej dotyka i jak wygląda leczenie?
Adamed to polska firma biotechnologiczna i farmaceutyczna, która oferuje leki na receptę, leki bez recepty, wyroby medyczne i suplementy diety. Przedsiębiorstwo spod Warszawy od lat zajmuje się badaniami i rozwojem innowacyjnych terapii. Firma Adamed została założona w 1986 roku i od tamtej pory zyskała świetną reputację w onkologii, immunologii i neurologii.
Koncern koncentruje się na tworzeniu produktów, które mogą poprawić jakość życia pacjentów. Prowadzi badania kliniczne i współpracuje z innymi instytucjami badawczymi oraz uczelniami. Adamed angażuje się również w rozwój leków biopodobnych i generyków.
Dzięki swojej działalności, Adamed stał się ważnym graczem na polskim i zagranicznym rynku farmaceutycznym. Firma kładzie duży nacisk na innowacyjność, jakość i odpowiedzialność społeczną.
Obecnie w portfolio Adamed wchodzi około 900 produktów. Firma uzyskała 250 patentów w dziedzinie farmacji. Zajmuje się 19 obszarami terapeutycznymi. Co roku produkuje 71 milionów opakowań leków, suplementów diety i wyrobów medycznych.
Cefalgin jest lekiem bez recepty o właściwościach przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Swoje działanie opiera na dwóch substancjach aktywnych – paracetamolu i propyfenazonie. Ich działanie uzupełnia mała dawka kofeiny. Cefalgin stosuje się przy bólach o słabym lub umiarkowanym nasileniu. Przynosi ulgę przy migrenie, bólu zęba, bólach menstruacyjnych i nerwobólach.
Jest to lek opracowany dla osób dorosłych, które cierpią na choroby dróg żółciowych. Zawiera substancję aktywną – hymekromon. Wspomniany składnik prowadzi do rozkurczania mięśni gładkich dróg żółciowych i zwieracza Oddiego. Skutkuje to zwiększonym wydzielaniem żółci i jej szybszym wydalaniem.