Inhalacje z wykorzystaniem soli fizjologicznej to nie jedyny sposób wykorzystania ampułki z roztworem chlorku sodu. Do czego jeszcze może służyć sól fizjologiczna? W jakiej formie dostępna jest sól i jak z niej korzystać przy przeziębieniu?
Kategorie
Inhalacje z wykorzystaniem soli fizjologicznej to nie jedyny sposób wykorzystania ampułki z roztworem chlorku sodu. Do czego jeszcze może służyć sól fizjologiczna? W jakiej formie dostępna jest sól i jak z niej korzystać przy przeziębieniu?
Szczekający kaszel i świst krtaniowy u dziecka to charakterystyczne objawy występujące przy ostrym podgłośniowym zapaleniu krtani. Jakie inne rodzaje zapalenia krtani mogą rozwinąć się u małych pacjentów? Jak leczyć zapalenie krtani u dzieci? Jak długo mogą utrzymywać się objawy choroby i w jaki sposób zapobiegać jej nawrotom?
Katar to objaw, który potrafi mocno obniżyć komfort życia niemowlaka. Utrudnia oddychanie, uniemożliwia jedzenie i spanie. Maluch staje się marudny i płaczliwy. Co zrobić, aby pomóc niemowlęciu z katarem? Jak leczyć katar u dziecka, aby ściekająca po tylnej ścianie gardła wydzielina nie wywoływała kolejnych niepokojących objawów.
Ból ucha u dziecka najczęściej wynika z ostrego zapalenia ucha środkowego. Może mieć też inne przyczyny, takie jak zalegający czop woskowinowy, ciało obce lub uraz mechaniczny. Kiedy udać się z dzieckiem do lekarza? Czy istnieją skuteczne i bezpieczne domowe sposoby na ból ucha u dzieci?
Angina to ostre zapalenie migdałków podniebiennych, które znacznie częściej przytrafia się w okresie jesienno- zimowym. Czy każdy stan zapalny gardła to angina? Jak odróżnić ją od innych schorzeń górnych dróg oddechowych? Jakie są objawy choroby i jak wygląda leczenie anginy? Czy nieleczona angina prowadzi do groźnych dla zdrowia powikłań? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania warto przeczytać kompendium wiedzy dotyczące tej choroby.
W ciągu ostatnich lat, ilość zachorowań na czerniaka rośnie. Jakie objawy może powodować ta zmiana nowotworowa? Jak szybko się rozwija i jakie metody wykorzystywane są w leczeniu czerniaka?
Arbuzy są chętnie spożywane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, szczególnie podczas upałów. Jakie składniki odżywcze znajdują się w miąższu arbuza, a jakie w jego pestkach? Dlaczego warto jeść arbuzy i czy diabetycy również mogą je spożywać?
Wraz ze wzrostem temperatury na dworze uaktywniły się kleszcze. W okresie maj – czerwiec polują one na żywicieli. Jak się przed nimi chronić? Czy wszystkie kleszcze są niebezpieczne? Jak usunąć kleszcza? Na te i inne pytania, odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.
Co jest przyczyną pękania naczynek? Jak je wzmocnić i pomóc cerze naczynkowej? Które preparaty z apteki wybrać na żylaki? Co lepsze na hemoroidy: maść, żel czy czopki? Podpowiada ekspert Allecco.pl.
testZatoki to przestrzenie wypełnione powietrzem, które są połączone z jamą nosową. W warunkach fizjologicznych pełnią wiele ważnych funkcji m. in. oddechowe, ochronne, ale także biorą udział w emisji głosu. Co jednak w sytuacji, gdy pojawia się ich dysfunkcja? Jak właściwie rozpoznać objawy i leczyć zapalenie zatok domowymi sposobami?
Powiększone, bolesne węzły chłonne, nalot na migdałkach z jednoczesnym powiększeniem migdałków i wysoką gorączką mogą sugerować anginę. Ból gardła z chrypką, kaszlem i katarem sugeruje natomiast mniej groźne wirusowe zapalenie gardła. Jakie mogą być jeszcze inne przyczyny stanu zapalnego toczącego się w gardle? Jak leczyć zapalenie? Co stosować na ból gardła w ciąży, a co można podać dziecku?
Polacy to naród, który szczególnie upodobał sobie zbieranie grzybów, ich przetwarzanie i spożywanie. Nic dziwnego wiele grzybów jadalnych daje nie tylko walory smakowe, ale stanowi skarbnicę składników odżywczych, a także mineralnych. Niektóre grzyby wykazują również właściwości prozdrowotne. Aby korzystać z dobrodziejstw natury, trzeba wiedzieć jednak jak odróżnić grzyby jadalne od trujących. Warto umieć rozpoznać objawy ewentualnego zatrucia grzybami i wiedzieć, jak w takim wypadku postępować.
Osy żądlą głównie podczas cieplejszych miesięcy, kiedy spędzamy więcej czasu poza domem. Jak rozpoznać użądlenie osy? Które preparaty pomogą złagodzić ból, świąd i obrzęk w miejscu użądlenia? Jak udzielić pierwszej pomocy osobie, u której pojawiają się objawy sugerujące reakcję anafilaktyczną?
Tran swoje lecznicze właściwości zawdzięcza niezbędnym nienasyconym kwasom tłuszczowym i witaminom. Kiedy warto go przyjmować? Na co zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego preparatu? Czy właściwości tranu i oleju z wątroby rekina, który często mylony jest z tranem, są podobne?
Problem wypadania włosów jest dość powszechny i dotyczy osób w różnym wieku. W poprawie kondycji włosów i przywróceniu im odpowiedniej gęstości pomóc mogą ekstrakty roślinne, które okazały się skuteczne w hamowaniu wypadania włosów i stymulowaniu ich do wzrostu. Jakie preparaty warto stosować w początkowym okresie utraty włosów, a jakie są potrzebne przy długotrwałym i nasilonym ich wypadaniu?
Dlaczego nasze maluchy tak często chorują? Jak wzmocnić odporność dziecka przed zimą i jak wybrać najlepszy preparat? Oto kilka cennych informacji.
Czym tak naprawdę jest import równoległy leków? Czym różnią się preparaty sprowadzane z innych krajów od tych powszechnie znanych w Polsce – wyjaśnia ekspert allecco.pl.
Co począć, gdy dziecko nie chce jeść, marudzi przy karmieniu? Kiedy rodzice powinni zacząć się niepokoić? Jakie są skuteczne sposoby na pobudzenie apetytu u niejadka – radzi ekspert allecco.pl.
Płukanie nosa i zatok skutecznie wspomaga leczenie ostrego i przewlekłego stanu zapalnego. Nie są to jedyne dolegliwości, przy których można wykonywać ten zabieg. Komu oczyszczanie nosa solą fizjologiczną przyniesie ulgę i o czym należy pamiętać, aby płukanie zatok w domu było bezpieczne - wyjaśnia ekspert allecco.pl.
Osoby powyżej 65. roku życia są znacznie bardziej narażone na problemy zdrowotne związane z upałami niż 40-latkowie. Jak wpływa upał na samopoczucie seniorów? Co robić, aby wysokie temperatury nie dały się im za bardzo we znaki? Radzi ekspert allecco.pl.
Niektóre problemy skórne pojawiają się często podczas lata. Wysypka u dzieci pod wpływem wysokiej temperatury, zmiany skórne po ukąszeniu owadów lub nieestetyczne plamy na skórze to jedne z nich. Czy można im zapobiec, jak leczyć letnie choroby skórne – radzi ekspert allecco.pl.
Podczas wakacyjnych wyjazdów czeka wiele nieprzewidzianych sytuacji wymagających interwencji medycznej. Jak sobie z nimi radzić, jak przygotować apteczkę pierwszej pomocy? Radzi ekspert allecco.pl.
Nudności, wymioty, złe samopoczucie skutecznie odbierają dziecku radość z podróżowania. Można jednak temu zaradzić. Jakie leki na chorobę lokomocyjną są skuteczne? A może warto wypróbować opaski akupresurowe czy specjalne plastry lub domowe sposoby? Podpowiada ekspert allecco.pl.
Dzieci są szczególnie narażone na przegrzanie i odwodnienie. Jak pomóc maluchom przetrwać lato? Ekspert allecco.pl zebrał dla Was najważniejsze informacje.
Często wśród noworocznych postanowień pojawia się chęć rzucenia palenia. Jakie kroki podjąć, aby wygrać walkę z nałogiem? Ekspert allecco.pl podpowiada, co pomoże zwalczyć uzależnienie od nikotyny.
Chyba każdy wcześniej czy później stanie przed wyzwaniem skomponowania apteczki pierwszej pomocy. Niewątpliwie jej wyposażenie powinno różnić się w zależności od przeznaczenie. Dlatego kupowanie gotowej apteczki, np. w markecie, nie będzie zawsze dobrym rozwiązaniem. Jak dobrać skład apteczki, żeby była w pełni przydatna? Oto mała podpowiedź.