Inhalacje z wykorzystaniem soli fizjologicznej to nie jedyny sposób wykorzystania ampułki z roztworem chlorku sodu. Do czego jeszcze może służyć sól fizjologiczna? W jakiej formie dostępna jest sól i jak z niej korzystać przy przeziębieniu?
Kategorie
Inhalacje z wykorzystaniem soli fizjologicznej to nie jedyny sposób wykorzystania ampułki z roztworem chlorku sodu. Do czego jeszcze może służyć sól fizjologiczna? W jakiej formie dostępna jest sól i jak z niej korzystać przy przeziębieniu?
Szczekający kaszel i świst krtaniowy u dziecka to charakterystyczne objawy występujące przy ostrym podgłośniowym zapaleniu krtani. Jakie inne rodzaje zapalenia krtani mogą rozwinąć się u małych pacjentów? Jak leczyć zapalenie krtani u dzieci? Jak długo mogą utrzymywać się objawy choroby i w jaki sposób zapobiegać jej nawrotom?
Katar to objaw, który potrafi mocno obniżyć komfort życia niemowlaka. Utrudnia oddychanie, uniemożliwia jedzenie i spanie. Maluch staje się marudny i płaczliwy. Co zrobić, aby pomóc niemowlęciu z katarem? Jak leczyć katar u dziecka, aby ściekająca po tylnej ścianie gardła wydzielina nie wywoływała kolejnych niepokojących objawów.
Ból ucha u dziecka najczęściej wynika z ostrego zapalenia ucha środkowego. Może mieć też inne przyczyny, takie jak zalegający czop woskowinowy, ciało obce lub uraz mechaniczny. Kiedy udać się z dzieckiem do lekarza? Czy istnieją skuteczne i bezpieczne domowe sposoby na ból ucha u dzieci?
Angina to ostre zapalenie migdałków podniebiennych, które znacznie częściej przytrafia się w okresie jesienno- zimowym. Czy każdy stan zapalny gardła to angina? Jak odróżnić ją od innych schorzeń górnych dróg oddechowych? Jakie są objawy choroby i jak wygląda leczenie anginy? Czy nieleczona angina prowadzi do groźnych dla zdrowia powikłań? Szukając odpowiedzi na te i inne pytania warto przeczytać kompendium wiedzy dotyczące tej choroby.
W ciągu ostatnich lat, ilość zachorowań na czerniaka rośnie. Jakie objawy może powodować ta zmiana nowotworowa? Jak szybko się rozwija i jakie metody wykorzystywane są w leczeniu czerniaka?
Arbuzy są chętnie spożywane zarówno przez dorosłych, jak i dzieci, szczególnie podczas upałów. Jakie składniki odżywcze znajdują się w miąższu arbuza, a jakie w jego pestkach? Dlaczego warto jeść arbuzy i czy diabetycy również mogą je spożywać?
Wraz ze wzrostem temperatury na dworze uaktywniły się kleszcze. W okresie maj – czerwiec polują one na żywicieli. Jak się przed nimi chronić? Czy wszystkie kleszcze są niebezpieczne? Jak usunąć kleszcza? Na te i inne pytania, odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.
Co jest przyczyną pękania naczynek? Jak je wzmocnić i pomóc cerze naczynkowej? Które preparaty z apteki wybrać na żylaki? Co lepsze na hemoroidy: maść, żel czy czopki? Podpowiada ekspert Allecco.pl.
testBól głowy i złe samopoczucie na drugi dzień po mocno zakrapianej imprezie to przypadłość, z którą musiało się zmierzyć wiele osób. Czy istnieje skuteczny sposób na kaca? Ekspert allecco.pl podpowiada, jak łagodzić objawy zatrucia alkoholowego.
Urazy są jedną z najczęstszych przyczyn, z powodu których pacjenci przychodzą do apteki po pomoc. Przytrafiają się nam przez cały rok, zarówno zimą, jak i latem. Poważniejsze wypadki, jak: złamania, zwichnięcia czy uszkodzenia w obrębie głowy wymagają prześwietlenia, często wizyty u lekarza i zaopatrzenia chirurgicznego.
Sezon na latające i uciążliwe insekty już dawno się rozpoczął. Jak co roku staramy się odstraszyć je bardziej lub mniej skutecznymi metodami. Owady te są jednak dość uparte i przyciągane zapachem potu ludzkiego oraz wydzielanym ciepłem gryzą, pozostawiając swędzące bąble, a niekiedy wywołując moce reakcje alergiczne. Jakie pomocne preparaty możemy znaleźć na aptecznych półkach? Co skutecznie pozwoli nam zabezpieczyć się przed komarami, kleszczami i innymi insektami? Oto kilka cennych rad.