Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Informacje dodatkowe
OpisSzklany termometr klasyczny to najbardziej podstawowe narzędzie diagnostyczne umożliwiające dokonanie dokładnego pomiaru temperatury ciała w domowych warunkach.
Klasyczne termometry bezrtęciowe mierzą temperaturę ciała w zakresie 35,5-42 °C z dokładnością do jednego miejsca po przecinku. Czas pomiaru tradycyjnym termometrem wynosi 8 minut. Badanie może być przeprowadzony pod pachą, w ustach lub w odbycie – gdzie uzyskujemy wynik najdokładniejszy.
Współczesne termometry bezrtęciowe wypełnione są mieszanką płynnych metali, takich jak stop galu, indu, cyny i cynku. Gal jest metalem, który zastyga w temperaturze pokojowej, co powoduje trudności w strząśnięciu termometru, dlatego zaleca się przeprowadzenie tej czynności bezpośrednio po odczytaniu wyników pomiaru.
Termometr posiada w zestawie etui z efektem lupy, które pozwala na łatwiejsze odczytanie wyników pomiaru temperatury.
DawkowanieZastosowanie:Wyczyść i zdezynfekuj termometr bezpośrednio przed i po użyciu.
Przed pomiarem temperatury sprawdź, czy słupek z cieczą znajduje się poniżej 36°C.
- Wybierz sposób pomiaru (pod pachą, w ustach lub w odbycie) i umieść odpowiednio termometr w wybranym miejscu.
- Temperaturę mierz 8 min.
- Po tym czasie ciecz pomiarowa wskaże zmierzoną temperaturę ciała na skali pomiarowej. Odczytaj temperaturę delikatnie obracając termometr w obie strony. Umieszczenie termometru w etui z efektem lupy ułatwia odczyt temperatury.
- Po zmierzeniu temperatury, ciecz pomiarową ponownie sprowadź poniżej 36°C. W tym celu mocno chwyć termometr i kilkukrotnie strząśnij, wykonując energiczne ruchy przegubem dłoni.
Wskazówka: Zalecamy strząśnięcie termometru bezpośrednio po zmierzeniu temperatury.
Informacje dodatkoweBiorąc pod uwagę szklaną budowę urządzenia, mierzenie temperatury u dzieci za pomocą tradycyjnego termometru zawsze powinno przebiegać pod kontrolą dorosłych.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.