Zbyt krótkie wędzidełko języka częściej obserwuje się u chłopców niż u dziewczynek. Jakie ma konsekwencje? Czy jest to jedynie problem wieku dziecięcego?
pozostałe
Kategorie
popularne
pozostałe
Kosmetyki › Twarz › pod oczy |
Kosmetyki › Higiena intymna › podpaski |
Leki i Schorzenia › Nietrzymanie moczu › Podkłady |
Kosmetyki › Stopy, nogi › rajstopy i podkolanówki |
Zbyt krótkie wędzidełko języka częściej obserwuje się u chłopców niż u dziewczynek. Jakie ma konsekwencje? Czy jest to jedynie problem wieku dziecięcego?
Stosowanie się do powszechnie znanych zasad higieny to podstawowe zachowanie chroniące przed wirusami - w tym także przed koronawirusem. Jak podaje Instytut Polska Akademia Nauk, koronawirusy są wrażliwe na podstawowe środki dezynfekcyjne i wysoką temperaturę.
Kamica nerkowa to powszechna choroba dróg moczowych. Ponad dwukrotnie częściej występuje u mężczyzn niż u kobiet. Jakie są objawy kamieni nerkowych? Gdzie boli przy kamicy nerkowej? Kiedy wystarczająca jest doraźna pomoc i stosowanie leków uśmierzających ból, a kiedy konieczna jest interwencja urologiczna i leczenie zabiegowe?
Gdy Twoim marzeniem jest zajście w ciążę i chcesz wraz z partnerem podejść do starań na poważnie, pewnie zastanawiasz się, czy prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest większe przy częstszych, czy rzadszych zbliżeniach. Istnieje bowiem opinia, że częsty seks „osłabia” plemniki i tym samym zmniejsza szansę na zapłodnienie. Czy faktycznie w tym przypadku mniej znaczy więcej?
Jakie zioła najlepiej nas orzeźwią latem? Poznajcie kilka przepisów na smaczne herbaty ziołowe. Podpowiada ekspert allecco.pl.
Dicopeg to wyrób medyczny, który przeciwdziała zaparciom i ułatwia wypróżnianie, wykorzystując do tego celu ciśnienie osmotyczne. Można podawać go dzieciom od 6. miesiąca życia. Dicopeg przynosi ulgę również osobom dorosłym, u których obserwuje się zaleganie treści pokarmowych.
Wspomniany produkt posiada właściwości przeczyszczające, dlatego należy zachować 2-godzinny odstęp między jego stosowaniem a rzyjmowaniem leków. Inaczej substancje aktywne z lekarstw nie zdążą się wchłonąć z przewodu pokarmowego. Ponadto zaleca się, aby zachować dłuższy odstęp między posiłkami a spożywaniem roztworu Dicopeg.
Omawiany wyrób medyczny zawiera substancje hydrofilowe, które przyciągają cząsteczki wody. W rezultacie zmiękczają stolec i przybliżają jego konsystencję do pasty, co ułatwia jego wydalanie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego.
Zarówno Dicopeg dla dorosłych, jak i dla dzieci nie ulega fermentacji w jelitach. Zostaje wydalony z ustroju wraz z kałem w niezmienionej postaci. Wspomniany wyrób medyczny nie podrażnia błony śluzowej.
Po zażyciu roztworu Dicopeg większości osób udaje się wypróżnić w ciągu 1-3 dni. Jeśli zaparcie nie ustaje, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny zalegania treści pokarmowych w jelitach. Ponadto specjalista może zalecić zwiększenie spożycia Dicopeg.