Opis
TEST INFEKCJE INTYMNE (1 test ) domowy, panelowy test do określania zakresu pH pochwy w celu identyfikacji zakażenia
ZASTOSOWANIE
Szybki test przeznaczony jest do oznaczania zakresu pH pochwy, próbką do badań jest wymaz z pochwy. Test pomocny jest w szybkim diagnozowaniu infekcji intymnych.
Kontenery:
- 1: opakowanie
- 2: zawartość opakowania
- schemat użycia
- interpretacja wyników
CHARAKTERYSTYKA PRODUKTU
Ikonki z opakowania
TEST INFEKCJE INTYMNE przeznaczony jest do określania zakresu pH pochwy w próbce z wymazu pobranego z pochwy. Fizjologiczny poziom pH w pochwie jest kwaśny i waha się w zakresie 3,8 – 4,4. Za pomocą testu określisz czy nie jesteś narażona na infekcje intymne. Prawidłowy zakres pH zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych przyczyniających się do powstania infekcji charakteryzujących się swoistymi objawami tj. świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy i sromu, charakterystyczne upławy, bolesność i pieczenie sromu, specyficzny zapach oraz ból podczas stosunku płciowego.
WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU
- świąd w okolicach pochwy
- zaczerwienienie pochwy i sromu
- upławy
- bezsenność
- ból podczas stosunku płciowego
- specyficzny zapach
STRESZCZENIE
TEST INFEKCJE INTYMNE jest przeznaczony do samodzielnego określania zakresu pH pochwy, a tym samym sprawdzania czy poziom pH mieści się w zakresie prawidłowym i czy nie jesteś narażona na infekcje okolic intymnych. Fizjologiczny poziom pH w pochwie jest kwaśny i waha się w zakresie 3,8 – 4,4. Taki właśnie odczyn pH zabezpiecza środowisko pochwy i zmniejsza prawdopodobieństwo rozwoju drobnoustrojów chorobotwórczych przyczyniających się do powstania infekcji intymnych.
OPAKOWANIE ZAWIERA
• 1 saszetka z testem panelowym
• 1 wymazówka do pobrania próbki
• instrukcja użycia
PYTANIA I ODPOWIEDZI
1. JAKI JEST PRAWIDŁOWY POZIOM pH POCHWY?
Prawidłowy poziom pH mieści się w zakresie od 3,8 do 4,4. Poziom powyżej 4,4 może przyczyniać się do powstania infekcji intymnych i różnych na tym tle dolegliwości.
2. KIEDY ZASTOSOWAĆ TEST?
Zaleca się zastosowanie testu w sytuacjach gdy wystąpią objawy takie jak: pieczenie, swędzenie, charakterystyczne upławy czy wydzielina. Warto przeprowadzić test po antybiotykoterapii, podczas ciąży, w trakcie stosowania hormonalnej terapii zastępczej w okresie okołomenopauzalnym czy profilaktycznie jako badanie kontrolne.
3. KIEDY WYKONAĆ TEST?
Test można wykonać o dowolnej porze, jednak istnieją pewne ograniczenia, których nieprzestrzeganie wpływa na wiarygodność wyniku. Zaleca się zapoznanie z treścią rozdziału ŚROKI OSTROŻNOŚCI w niniejszej instrukcji.
4. KIEDY NIEPRAWIDŁOWY ZAKRES WYNIKU NIE ŚWIADCZY O INFEKCJI INTYMNEJ?
U niektórych kobiet w okresie menopauzy obserwuje się podwyższenie pH pochwy. Uzyskany wynik testu będzie świadczył o zakresie nieprawidłowym, niespowodowanym infekcją intymną o podłożu bakteryjnym lub pasożytniczym.
5. CO WPŁYWA NA BŁĘDNY WYNIK?
Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia. W przypadku, gdy panel testowy ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą procedurę badania, wynik badania może być nieprawidłowy. Wyniki zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.
6. JAKIE SĄ OBJAWY INFEKCJI POCHWY
Infekcje intymne charakteryzują się swoistymi objawami takimi jak świąd w okolicach pochwy, zaczerwienienie pochwy i sromu, charakterystyczne upławy, bolesność i pieczenie sromu, specyficzny zapach oraz ból podczas stosunku.
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.