Spis treści
- Opis
- Działanie
- Skład
- Podmiot odpowiedzialny
OpisTo szybki test ferrytyny znajdującej się w ludzkiej krwi z opuszka palca, służącym do wykrywania niedokrwistości z powodu niedoboru żelaza.
Żelazo – jest składnikiem wielu białek. Jest kluczowym elementem hemoglobiny, wchodzi w skład krwinek czerwonych oraz mioglobiny, gdzie pełni ważną funkcję przy transporcie tlenu w tkankach mięśniowych. Żelazo występuje również w tzw. centrach aktywnych enzymów, do których zaliczamy: peroksydazę, katalazę i cytochromy.
Niedobór żelaza występuje wtedy, gry krew nie zawiera wystarczającej ilości czerwonych krwinek, a tym samym występuje niski poziom hemoglobiny, która jest głównym białkiem biorącym udział w transporcie tlenu w całym organizmie. Ważnym składnikiem hemoglobiny jest żelazo. Niedokrwistość spowodowana niedoborem żelaza występuje powszechnie u dzieci i kobiet w każdym wieku, ale głównie u kobiet, które miesiączkują ( co najmniej 20% z nich cierpi na niedobór żelaza). Główne objawy to bladość, uczucie zmęczenia, bóle głowy, szybsze bicie serca lub duszność podczas wykonywania ćwiczeń. Niski poziom ferrytyny może wskazywać na niedoczynność tarczycy, niedobór witaminy C lub celiakię.
Produkt przeznaczony do samokontroli.
- Domowy test na poziom żelaza.
- Badanie ferrytyny.
- Wynik testu już po 5 minutach.
- Test wykonywany za pomocą pełnej krwi z opuszka palca.
- Wysoka dokładność .
- Wysoka jakość produktu.
- Prosty w użyciu.
DziałanieJAK DZIAŁA Test FERRYTYNY?
Ferrytyna jest białkiem i podstawową formą żelaza przechowywaną wewnątrz komórek. Nieprawidłowy wynik oznacza, ze stężenie ferrytyny we krwi jest niższe niż 30ng/ml, co może oznaczać niedobór żelaza.
KIEDY NALEŻY WYKONAĆ TEST?
Szybki test kasetkowy poziomu ferrytyny może być wykonywany w przypadku wystąpienia takich objawów jak bladość, uczucie zmęczenia, bóle głowy, szybsze bicie serca lub duszność podczas wysiłku fizycznego, głównie u kobiet w ciąży lub w przypadku nadmiernego krwawienia podczas miesiączki. Badanie można wykonać o każdej porze dnia ale nie wolno go przeprowadzać w przypadku chorób, ostrych stanów zapalnych lub w przypadku uszkodzenia śledziony czy wątroby.
ZASTOSOWANIE
Test do jakościowego oznaczania ferrytyny w ludzkiej krwi z opuszka palca ma na celu wykrycie, bądź wykluczenie przyczyny dolegliwości zdrowotnych.
Precyzyjnie postawiona diagnoza umożliwia wdrożenie najskuteczniejszych form terapii, a tym samym skraca czas potrzebny na wyleczenie pacjenta.
Test przeznaczony jest do badania przesiewowego i służy jako środek pomocniczy w diagnozowaniu niedoboru żelaza.
Niski poziom ferrytyny może wskazywać na niedoczynność tarczycy, niedobór witaminy C lub celiakię. Główne objawy to bladość, uczucie zmęczenia, bóle głowy, szybsze bicie serca lub duszność podczas wykonywania ćwiczeń.
SkładZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
- Kasetka testowa.
- Bufor (tylko do jednorazowego użytku).
- Lancet.
- Wacik alkoholowy.
- Pipeta kapilarna.
- Instrukcja użytkowania.
Podmiot odpowiedzialnyBISAF Sp. z o.o.
ul. Rdestowa 5,
54-503 Wrocław
tel. +48 503 411 527
e-mail: 24h@bisaf.pl,
www.bisaf.pl
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.