Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Działanie
- Działania niepożądane
- Skład
Opis
To specjalna postać wody utlenionej w żelu, zapobiegająca spływaniu leku z miejsca zastosowania, dzięki wytworzonemu na powierzchni rany delikatnemu opatrunkowi błonowemu.
Dawkowanie
Niewielką ilość żelu nałożyć bezpośrednio na ranę, otarcie lub zadrapanie.
Działanie
Nadtlenek wodoru pod wpływem enzymów znajdujących się w tkankach i wielu bakteriach, rozpada się na wodę i aktywny tlen atomowy. Reakcja ta następuje szybko w obecności między innymi krwi. Wydzielający się tlen tworzy pianę i usuwa drobnoustroje z miejsca odkażanego, niszczy komórki krwi wypływającej z rany, a także komórki odsłonięte wskutek uszkodzenia skóry, oczyszcza mechanicznie ze szczątków uszkodzonej tkanki.
Żel działa bakteriobójczo w ciągu 60 sekund na bakterie Gram dodatnie, np. gronkowiec złocisty i Gram ujemne, np. pałeczka ropy błękitnej. Peroxygel 3,0 działa również grzybobójczo na drożdżaki chorobotwórcze, szczególnie Candida albicans oraz grzyby, np. kropidlak czarny.
Działania niepożądane
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Znaczne uszkodzenia skóry podlegające doraźnej interwencji chirurgicznej.
Skład
Substancja czynna: 100 g żelu zawiera 10 g wodoru nadtlenku 30 %.
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.