pozostałe
Kategorie
popularne
pozostałe
Tytuł |
---|
Polityka prywatności |
Regulamin Sprzedaży Wysyłkowej |
Regulamin Rezerwacji Produktów |
Problem wypadania włosów jest dość powszechny i dotyczy osób w różnym wieku. W poprawie kondycji włosów i przywróceniu im odpowiedniej gęstości pomóc mogą ekstrakty roślinne, które okazały się skuteczne w hamowaniu wypadania włosów i stymulowaniu ich do wzrostu. Jakie preparaty warto stosować w początkowym okresie utraty włosów, a jakie są potrzebne przy długotrwałym i nasilonym ich wypadaniu?
Furagina to jeden z najczęściej stosowanych przy zakażeniach układu moczowego leków. Zazwyczaj, dość szybko i skutecznie łagodzi objawy infekcji. Może jednak powodować działania niepożądane, a dodatkowo nie przez wszystkich pacjentów powinna być przyjmowana bez konsultacji z lekarzem. Jakie są zalecenia i przeciwwskazania dotyczące furazydyny? Czy furagina to antybiotyk? Jak prawidłowo ją stosować i kiedy zaczyna działać?
Preparaty kolagenowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko pacjentów, ale również naukowców. Zgodnie z zapewnieniami producentów, kolagen ma poprawić elastyczność i nawilżenie skóry, ruchomość stawów i spowolnić procesy starzenia. Czym jest kolagen i czy rzeczywiście można przypisać mu te właściwości?
Karczoch wpływa korzystnie na procesy trawienne. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Posiada też inne cenne właściwości zdrowotne. Karczoch jest wykorzystywany nie tylko w medycynie, ale również w kosmetologii. Leczenie jakich schorzeń mogą wspomagać leki z karczochem? Jak dokładnie działa ta roślina i u których pacjentów jest przeciwwskazana?
Z pewnością każda kobieta kilka razy w swoim życiu przerabiała kwestię infekcji intymnych. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do zakażenia. Podczas podróży, po antybiotykoterapii, czy po wypadzie na basen, odczuwamy pieczenie i swędzenie. Jak ustrzec się przed zakażeniem, czy środki dostępne w aptece pomogą na infekcję, a może zawsze należy udać się do lekarza? Podpowiadamy jak radzić sobie z problemem i jak wybrać preparat.
Nizoral to marka, która specjalizuje się w produkcji leków i szamponów przeciwłupieżowych. Można je stosować również przy łojotokowym zapaleniu skóry. Ketokonazol zawarty w produktach Nizoral ogranicza namnażanie drożdżaków i grzybów, które odpowiadają za złuszczanie skóry. Marka należy do McNeil AB, a dystrybutorem na Polskę jest STADA.
Nizoral krem 2%
Niekiedy szampon przeciwłupieżowy to za mało, aby uzyskać poprawę w obrębie skóry głowy. W takiej sytuacji lekarz może przepisać krem Nizoral o 2-procentowym stężeniu ketokonazolu. Ma on lżejszą konsystencję niż maść, dlatego łatwiej nałożyć lek, a następnie usunąć go ze skalpu.
Krem Nizoral stosuje się u osób, które zmagają się z grzybicą skóry lub łojotokowym zapaleniem skóry. Jego składnikiem czynnym jest ketokonazol. Wspomniana substancja aktywna słynie z tego, że skutecznie zwalcza dermatofity z rodzaju Trichophyton, Epidermophyton i Microsporum. Nizoral wykazuje też wysoką skuteczność w eliminacji drożdżaków z rodzaju Candida i Malassezia.
Lekarz może przepisać krem Nizoral osobom, u których stwierdzono drożdżycę tułowia, rąk, stóp i pachwin. Ketokonazol leczy także łupież pstry i łojotokowe zapalenie skóry.
Jak stosować krem Nizoral? Czas trwania kuracji zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu. Rekomenduje się, aby używać go przez:
Nizoral przeciwłupieżowy szampon leczniczy
Szampon Nizoral to lek dostępny bez recepty, który służy do użytku zewnętrznego. Stosuje się go u osób, które borykają się z grzybicą skóry głowy. Szampon przeciwłupieżowy Nizoral zawiera ketokonazol, który efektywnie zwalcza różne rodzaje grzybów i drożdżaków. Ograniczając ich namnażanie, niweluje świąd, pieczenie i zaczerwienienie skóry głowy. Infekcja grzybicza często również powoduje suchość skalpu.
Szampon Nizoral można stosować także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy. Po ustąpieniu dokuczliwych objawów zaleca się kurację podtrzymującą. Raz na 1-2 tygodnie należy używać szamponu, aby problem nie powrócił.
Szampon Nizoral jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12. roku życia. Sprawdzi się także tuż po koloryzacji, ponieważ nie wypłukuje pigmentu.
Nizoral Care płyn na skórę głowy
Płyn Nizoral Care pomaga złagodzić dokuczliwy świąd skóry głowy, który często towarzyszy łupieżowi i łojotokowemu zapaleniu skóry. Niweluje też nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skalpu. Starannie dobrane składniki sprawiają, że płyn Nizoral Care nawilża i koi skórę głowy. Należy używać go 2 razy dziennie. Na szczęście ma lekką formułę i nie pozostawia tłustej powłoczki, przez co nie obciąża kosmyków. Nizoral Care pomaga przywrócić prawidłowe stosunki mikrobiologiczne w obrębie skóry głowy.
Nizoral krem
Krem Nizoral to lek bez recepty, który zawiera ketokonazol. Zwalcza objawy grzybicy skóry, gdyż ogranicza wzrost drożdżaków i grzybów. Preparat jest stosowany do miejscowego leczenia grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp. Produkt, choć jest dostępny bez recepty, należy stosować zgodnie ze wskazówkami zawartymi na ulotce dołączonej do opakowania. Nie wolno go na własną rękę wdrażać u dzieci, trzeba uprzednio zasięgnąć opinii dermatologa. Jeśli po kilku tygodniach kuracji nie widać wyraźnej poprawy, należy zgłosić się do lekarza w celu postawienia diagnozy i dobrania odpowiednich leków.