Grzybica paznokci dotyczy około 10% populacji, przy czym nawet co drugiej osoby po 70-tym roku życia. Dlaczego powstaje grzybica paznokci? Jak leczyć ją skutecznie?
Kategorie
Grzybica paznokci dotyczy około 10% populacji, przy czym nawet co drugiej osoby po 70-tym roku życia. Dlaczego powstaje grzybica paznokci? Jak leczyć ją skutecznie?
Jęczmień na powiece najczęściej nie stwarza zagrożenia dla zdrowia. Jego obecność może być jednak dość nieprzyjemna i uciążliwa. Jak zapobiegać powstawaniu jęczmienia? W jaki sposób leczyć tą zmianę i po które domowe sposoby warto sięgnąć?
W ostatnich latach obserwuje się coraz więcej kleszczy w naszej strefie klimatycznej. Wiąże się to również z częstszymi ugryzieniami oraz zakażeniami wywołującymi boreliozę. Czym skutkuje rozprzestrzenienie się w organizmie bakterii Borrelia? Jakie objawy ma borelioza, na czym polega rozpoznanie i leczenie? O schorzeniu wzbudzającym co roku spory niepokój opowiada ekspert allecco.pl
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Septolete to marka, która należy do koncernu farmaceutycznego KRKA. Oferuje tabletki na gardło i spraye, które pomagają zwalczyć bakterie odpowiedzialne za infekcję. Omawiane leki jednocześnie wykazują działanie znieczulające i przynoszą wyraźną ulgę w bólu. Niektóre produkty można stosować już u kilkuletnich dzieci.
Septolete do ssania to lek bez recepty, który stosuje się przy bólu gardła. Stanowi nieocenione wsparcie przy infekcjach bakteryjnych, chrypce, nieświeżym oddechu i stanie zapalnym dziąseł. Rekomenduje się, aby ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Dopuszczalna dawka dobowa wynosi 8 pastylek.
Septolete na gardło przynosi odczuwalną ulgę, gdyż zawiera substancje antybakteryjne i składniki znieczulające. Wspomniana kombinacja czyni pastylki niezwykle pomocnymi. Chlorowodorek benzalkoniowy skutecznie eliminuje bakterie z jamy ustnej. Oddziałuje również na drożdże z gatunku Candida albicans. Mentol i olejek z mięty pieprzowej słyną z właściwości chłodzących, dlatego uśmierzają pieczenie, które pojawia się przy połykaniu potraw i napojów. Nadają też pastylkom atrakcyjny smak, który ułatwia ich stosowanie. Tymol odkaża gardło, usuwając z niego potencjalne patogeny. Podobnie działa olejek eukaliptusowy, który dodatkowo niweluje przekrwienie w obrębie śluzówki.
Tabletki Septolete D nie zawierają cukru, dlatego mogą być stosowane przez diabetyków. Dopuszcza się ich wdrożenie u dzieci powyżej 4. roku życia. Zostały opracowane z myślą o złagodzeniu stanu zapalnego gardła i jamy ustnej spowodowanego przez bakterie. Zaleca się, aby ssać 1 pastylkę co 2-3 godziny. Dopuszczalna dawka dobowa dla dzieci powyżej 4. roku życia wynosi 4 pastylki, a dla dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia 8 pastylek.
Tabletki Septolete D bez cukru zawierają następujące składniki aktywne:
Tabletki na gardło Septolete Junior mają status leku OTC, który służy do odkażania gardła i jamy ustnej. Aby uatrakcyjnić jego ssanie najmłodszym, wprowadzono smak czereśniowy. Dopuszczalna dzienna dawka dla dzieci powyżej 4. roku życia wynosi 4 pastylki, u dzieci między 10. a 12. rokiem życia 6 pastylek, a młodzieży powyżej 12. roku życia i dorosłych 8 pastylek.
Tabletki Septolete Junior swoje działanie opierają na chlorku cetylopirydyniowym, który skutecznie eliminuje bakterie, niektóre wirusy i grzyby. Wykazuje relatywnie szerokie spektrum działania. Ogromnym atutem omawianego składnika aktywnego jest jego doskonała rozpuszczalność, dzięki której udaje mu się przeniknąć do trudno dostępnych miejsc.
Jest to lek w formie wygodnego w użyciu aerozolu, który podaje się dorosłym i dzieciom powyżej 6. roku życia. Na jego korzyść przemawiają właściwości przeciwzapalne, przeciwbólowe i antyseptyczne. Zaleca się jego stosowanie przy zapaleniu gardła, dziąseł, krtani i po ekstrakcji zębów.