pozostałe
Kategorie
popularne
pozostałe
Problem wypadania włosów jest dość powszechny i dotyczy osób w różnym wieku. W poprawie kondycji włosów i przywróceniu im odpowiedniej gęstości pomóc mogą ekstrakty roślinne, które okazały się skuteczne w hamowaniu wypadania włosów i stymulowaniu ich do wzrostu. Jakie preparaty warto stosować w początkowym okresie utraty włosów, a jakie są potrzebne przy długotrwałym i nasilonym ich wypadaniu?
Furagina to jeden z najczęściej stosowanych przy zakażeniach układu moczowego leków. Zazwyczaj, dość szybko i skutecznie łagodzi objawy infekcji. Może jednak powodować działania niepożądane, a dodatkowo nie przez wszystkich pacjentów powinna być przyjmowana bez konsultacji z lekarzem. Jakie są zalecenia i przeciwwskazania dotyczące furazydyny? Czy furagina to antybiotyk? Jak prawidłowo ją stosować i kiedy zaczyna działać?
Preparaty kolagenowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem nie tylko pacjentów, ale również naukowców. Zgodnie z zapewnieniami producentów, kolagen ma poprawić elastyczność i nawilżenie skóry, ruchomość stawów i spowolnić procesy starzenia. Czym jest kolagen i czy rzeczywiście można przypisać mu te właściwości?
Karczoch wpływa korzystnie na procesy trawienne. Pomaga utrzymać odpowiedni poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi. Posiada też inne cenne właściwości zdrowotne. Karczoch jest wykorzystywany nie tylko w medycynie, ale również w kosmetologii. Leczenie jakich schorzeń mogą wspomagać leki z karczochem? Jak dokładnie działa ta roślina i u których pacjentów jest przeciwwskazana?
Z pewnością każda kobieta kilka razy w swoim życiu przerabiała kwestię infekcji intymnych. Czasem naprawdę niewiele potrzeba, aby doszło do zakażenia. Podczas podróży, po antybiotykoterapii, czy po wypadzie na basen, odczuwamy pieczenie i swędzenie. Jak ustrzec się przed zakażeniem, czy środki dostępne w aptece pomogą na infekcję, a może zawsze należy udać się do lekarza? Podpowiadamy jak radzić sobie z problemem i jak wybrać preparat.
Dicopeg to wyrób medyczny, który przeciwdziała zaparciom i ułatwia wypróżnianie, wykorzystując do tego celu ciśnienie osmotyczne. Można podawać go dzieciom od 6. miesiąca życia. Dicopeg przynosi ulgę również osobom dorosłym, u których obserwuje się zaleganie treści pokarmowych.
Wspomniany produkt posiada właściwości przeczyszczające, dlatego należy zachować 2-godzinny odstęp między jego stosowaniem a rzyjmowaniem leków. Inaczej substancje aktywne z lekarstw nie zdążą się wchłonąć z przewodu pokarmowego. Ponadto zaleca się, aby zachować dłuższy odstęp między posiłkami a spożywaniem roztworu Dicopeg.
Omawiany wyrób medyczny zawiera substancje hydrofilowe, które przyciągają cząsteczki wody. W rezultacie zmiękczają stolec i przybliżają jego konsystencję do pasty, co ułatwia jego wydalanie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego.
Zarówno Dicopeg dla dorosłych, jak i dla dzieci nie ulega fermentacji w jelitach. Zostaje wydalony z ustroju wraz z kałem w niezmienionej postaci. Wspomniany wyrób medyczny nie podrażnia błony śluzowej.
Po zażyciu roztworu Dicopeg większości osób udaje się wypróżnić w ciągu 1-3 dni. Jeśli zaparcie nie ustaje, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny zalegania treści pokarmowych w jelitach. Ponadto specjalista może zalecić zwiększenie spożycia Dicopeg.