Kategorie
popularne
Witaminy i minerały › Witamina D |
Witaminy i minerały › Witamina C |
Witaminy i minerały › Multiwitamina |
Witaminy i minerały › Witamina A+E |
Witamina C - lewoskrętna czy prawoskrętna? Naturalna czy syntetyczna? W poniższym artykule rozprawimy się z najczęstszymi mitami dotyczącymi witaminy C. Podpowiemy też ile witaminy C dziennie potrzebuje organizm i jaka jest jej rola przy przeziębieniu.
To jedna z najważniejszych witamin, niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Wyizolowana w roku 1928 przez węgierskiego lekarza, który za to odkrycie otrzymał Nagrodę Nobla. Już kilka wieków temu zaobserwowano jak wiele jej zawdzięczamy, zatem co robić aby zapewnić jej prawidłowy poziom w organizmie. Odpowiadamy na najczęstsze pytania naszych czytelników na temat witaminy C.
Zgodnie z aktualną wiedzą, każda kobieta w ciąży i karmiąca piersią powinna przyjmować witaminę D. Czy rzeczywiście jest taka ważna? Jak wpływa na rozwijające się dziecko i na zdrowie mamy?
Jest taka witamina, która czyni cuda. Choć doceniamy ją zwykle dopiero, gdy jesteśmy przeziębieni, to potrzebna jest na co dzień. Witamina C powoduje, że piękniejemy – mówi Wanda Baltaza, dietetyk kliniczny, ekspert allecco.pl.
W przypadku dzieci - zapobiega pojawieniu się krwawień. U dorosłych ma chronić przed osteoporozą i chorobami układu krążenia. Czy rzeczywiście tak działa? Z czym wiąże się niedobór witaminy K i w jakich pokarmach ją znajdziemy?
Marka Viscoplast specjalizuje się w samoprzylepnych materiałach opatrunkowych. Stanowią one nieocenione wsparcie w sytuacji, gdy trzeba udzielić pierwszej pomocy przy uszkodzeniu zewnętrznej powłoki ciała. Produkty Viscoplast są skierowane do klientów detalicznych, przychodni i szpitali. Omawiane wyroby zbierają niezwykle przychylne opinie wśród konsumentów, czego dowodzą liczne nagrody.
Opaska dziana jest produktem jednorazowego użytku. Ma za zadanie zabezpieczyć ranę przed kolejnymi urazami. Warto wyposażyć w nią apteczkę do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Paski do zamykania ran Viscoplast charakteryzuje wysoka wytrzymałość, nieinwazyjność i łatwość w użyciu. Świetnie zdają egzamin przy zabezpieczaniu, zamykaniu i pomocy w leczeniu małych ran. Występują w kolorze cielistym, przez co cechuje je dyskrecja. Niekiedy pracownicy służby zdrowia stosują je wraz ze szwami, zszywkami i klamrami, wówczas należy słuchać ich zaleceń.
Gazy opatrunkowe jałowe wyprodukowano z bawełny 17-nitkowej. Służą do bezpośredniego zabezpieczania ran opatrunkiem. Ich naturalne włókna chłoną wysięk i stanowią barierę mechaniczną. Uchodzą za uniwersalny opatrunek na rany, który chroni między innymi przed zabrudzeniami i potencjalnymi patogenami.
Bardzo często wykorzystuje się plastry z gazą. Najpierw przykłada się opatrunek bawełniany jałowy, a następnie obkleja go Polovis. Plaster podtrzymuje gazę na właściwym miejscu. Polovis liczy 5 metrów długości oraz 2,5 cm szerokości. Nie powoduje podrażnień, gdyż ma właściwości hipoalergiczne.
Plastry oddychające Viscoplast świetnie sprawdzą się przy skórze wrażliwej, alergicznej i skłonnej do podrażnień. Wyprodukowano je z elastycznej włókniny. Plastry nie rodzą dyskomfortu i bólu przy odrywaniu, gdyż nie przyklejają się do rany. Słyną również z tego, że perfekcyjnie dopasowują się do krzywizn anatomicznych.
Plastry dla dzieci często są kolorowe i nawiązują do ulubionych bohaterów z popularnych bajek. Ma to na celu zredukować stres odczuwany przez młodego człowieka podczas noszenia opatrunków. Omawiane plastry słyną z tego, że są niezwykle delikatne. Ponadto doskonale oddychają i zapewniają swobodny przepływ powietrza, co sprzyja gojeniu się ran. Ich opatrunek cechuje wysoka chłonność, ponadto nie przykleja się do ran i nie trzeba go odrywać. Klej, który zapewnia przyczepność do skóry, słynie z właściwości hipoalergicznych. Plastry są cienkie i perfekcyjnie dopasowują się do powierzchni ciała, dobrze do niej przylegają. Pozostają wolne od lateksu, który uczula.
Omawiane plastry Viscoplast świetnie sprawdzą się w przypadku odcisków, otarć i pęcherzy, które często powodują ból podczas chodzenia. Powstają m.in. wskutek noszenia niewygodnego obuwia.
Hydrokoloidowe plastry na pęcherze słyną z tego, że chronią je przez wiele godzin. Nosząc je, można zredukować ból i zamortyzować ucisk. Na ich korzyść przemawiają właściwości wodoodporne. Są ultracienkie, dlatego pozostają niewidoczne na ciele.
Plastry na otarcia wykazują ogromną elastyczność, dzięki której perfekcyjnie dopasowują się do ciała i rozciągają podczas ruchu. Uchodzą za niezwykle wygodne i doskonale amortyzują. Pod nimi skóra oddycha, co przyspiesza proces gojenia. Na uwagę zasługuje fakt, że nie przywierają do rany.
Wspomniany plaster charakteryzuje się tym, że jest miękki i przyjazny dla skóry. Zawiera również opatrunek. Można go przyciąć w taki sposób, że odpowiada wymiarom rany. Na jego korzyść przemawia oddychająca włóknina i hipoalergiczny klej akrylowy.