Szacuje się, że ponad 40 procent ciąż jest niezaplanowanych. Znając pierwsze objawy ciąży, można wcześniej zorientować się, że być może doszło do zapłodnienia. Jak rozpoznać ciążę we wczesnym etapie? Kiedy warto wykonać test ciążowy?
pozostałe
Kategorie
popularne
Szacuje się, że ponad 40 procent ciąż jest niezaplanowanych. Znając pierwsze objawy ciąży, można wcześniej zorientować się, że być może doszło do zapłodnienia. Jak rozpoznać ciążę we wczesnym etapie? Kiedy warto wykonać test ciążowy?
W ciągu ostatnich lat, ilość zachorowań na czerniaka rośnie. Jakie objawy może powodować ta zmiana nowotworowa? Jak szybko się rozwija i jakie metody wykorzystywane są w leczeniu czerniaka?
Grzybica paznokci dotyczy około 10% populacji, przy czym nawet co drugiej osoby po 70-tym roku życia. Dlaczego powstaje grzybica paznokci? Jak leczyć ją skutecznie?
Jęczmień na powiece najczęściej nie stwarza zagrożenia dla zdrowia. Jego obecność może być jednak dość nieprzyjemna i uciążliwa. Jak zapobiegać powstawaniu jęczmienia? W jaki sposób leczyć tą zmianę i po które domowe sposoby warto sięgnąć?
W ostatnich latach obserwuje się coraz więcej kleszczy w naszej strefie klimatycznej. Wiąże się to również z częstszymi ugryzieniami oraz zakażeniami wywołującymi boreliozę. Czym skutkuje rozprzestrzenienie się w organizmie bakterii Borrelia? Jakie objawy ma borelioza, na czym polega rozpoznanie i leczenie? O schorzeniu wzbudzającym co roku spory niepokój opowiada ekspert allecco.pl
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Linomag wchodzi w skład portfolio polskiego przedsiębiorstwa farmaceutycznego Ziołolek. Firma z powodzeniem działa na rynku od 1945 roku. Stawia na sprawdzone receptury i nowoczesne technologie. Linomag to seria dermokosmetyków adresowanych do niemowląt i dzieci. Zawarte w nich emolienty, czyli substancje natłuszczające, pomagają odbudować naturalną barierę hydrolipidową. Stanowią nieocenione wsparcie dla niemowląt i dzieci cierpiących na łuszczycę, AZS, alergie skórne i borykających się z cerą wrażliwą.
Swoje działanie opiera na oleju lnianym, który słynie z tego, że stanowi bogate źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Pomagają one odbudować naturalny płaszcz hydrolipidowy i skutecznie łagodzą swędzenie. Ich działanie natłuszczające uzupełnia hipoalergiczna lanolina. Witaminy A i E wspierają zdrowie skóry. Krem stosowany regularnie ogranicza jej łuszczenie.
Wspomniany dermokosmetyk jest przeznaczony do codziennej pielęgnacji suchej skóry. W jego składzie znajduje się m.in. olej lniany. Dostarcza on kwas linolowy i linolenowy, czyli substancje, które przyczyniają się do regeneracji naturalnego płaszcza hydrolipidowego. Krem chroni skórę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Stosuje się go m.in. przy wypryskach, oparzeniach, odparzeniach, nadmiernej suchości skóry i łuszczycy.
Maść ma status leku bez recepty. Można ją stosować już od 1. dnia życia. Przynosi ulgę bardzo suchej skórze oraz dotkniętej odparzeniem pieluszkowym. Jej działanie bazuje m.in. na oleju lnianym z pierwszego tłoczenia. Jego atutem jest korzystny profil tłuszczowy. Stosunek kwasów omega-6 do omega-3 wynosi 3:1. Wpływa to pozytywnie na skórę. Lanolina to substancja tłuszczowa, która wspiera odbudowę naturalnej bariery hydrolipidowej i zabezpiecza przed niekorzystnym oddziaływaniem czynników zewnętrznych.
Mydło Linuś można stosować już od 1. dnia życia. Jest niezwykle delikatne dla wrażliwej skóry niemowląt. Na jego korzyść przemawia hipoalergiczna formuła, która opiera się wyłącznie na składnikach pochodzenia roślinnego.
Kosmetyk można stosować do codziennego mycia twarzy i rąk maluszka, który ukończył 7. miesiąc życia. Swój korzystny wpływ na cerę zawdzięcza olejowi lnianemu i masłu shea. Oba składniki nawilżają i natłuszczają skórę, przez co po myciu nie jest wysuszona. Mydło świetnie sprawdza się u dzieci z cerą wrażliwą, delikatną i atopową.
Już od 1. miesiąca życia można dodawać wyżej wspomniany olejek do kąpieli maluszka. Składnikiem aktywnym jest olej lniany zasobny w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Ich działanie uzupełnia wyciąg z rumianku. Kosmetyk ma przyjemny, naturalny zapach.
Oliwkę opracowano z myślą o codziennej pielęgnacji skóry niemowląt. Zaleca się, aby po kąpieli aplikować ją na całą powierzchnię ciała.
Kosmetyk jest delikatny dla oczu maluszka i nie powoduje szczypania. Można go stosować u dzieci powyżej 7. miesiąca życia. W kontakcie z wodą zamienia się w sporą ilość piany.