Szacuje się, że ponad 40 procent ciąż jest niezaplanowanych. Znając pierwsze objawy ciąży, można wcześniej zorientować się, że być może doszło do zapłodnienia. Jak rozpoznać ciążę we wczesnym etapie? Kiedy warto wykonać test ciążowy?
Kategorie
popularne
Szacuje się, że ponad 40 procent ciąż jest niezaplanowanych. Znając pierwsze objawy ciąży, można wcześniej zorientować się, że być może doszło do zapłodnienia. Jak rozpoznać ciążę we wczesnym etapie? Kiedy warto wykonać test ciążowy?
W ciągu ostatnich lat, ilość zachorowań na czerniaka rośnie. Jakie objawy może powodować ta zmiana nowotworowa? Jak szybko się rozwija i jakie metody wykorzystywane są w leczeniu czerniaka?
Grzybica paznokci dotyczy około 10% populacji, przy czym nawet co drugiej osoby po 70-tym roku życia. Dlaczego powstaje grzybica paznokci? Jak leczyć ją skutecznie?
Jęczmień na powiece najczęściej nie stwarza zagrożenia dla zdrowia. Jego obecność może być jednak dość nieprzyjemna i uciążliwa. Jak zapobiegać powstawaniu jęczmienia? W jaki sposób leczyć tą zmianę i po które domowe sposoby warto sięgnąć?
W ostatnich latach obserwuje się coraz więcej kleszczy w naszej strefie klimatycznej. Wiąże się to również z częstszymi ugryzieniami oraz zakażeniami wywołującymi boreliozę. Czym skutkuje rozprzestrzenienie się w organizmie bakterii Borrelia? Jakie objawy ma borelioza, na czym polega rozpoznanie i leczenie? O schorzeniu wzbudzającym co roku spory niepokój opowiada ekspert allecco.pl
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Aspirin to marka, która oferuje leki z kwasem acetylosalicylowym. Wykazują one działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Są dostępne bez recepty. Leki Aspirin mają postać tabletek, kapsułek i saszetek. Wchodzą w skład portfolio niemieckiego koncernu Bayer.
Leki Aspirin swoje działanie opierają na kwasie acetylosalicylowym. W medycynie wykorzystuje się jego działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
Wspomniany lek zawiera kwas acetylosalicylowy (400 mg) oraz witaminę C (240 mg). Został opracowany z myślą o szybkim zwalczaniu objawów przeziębienia i grypy. Ponadto witamina C wspomaga system odpornościowy.
Lek Aspirin Complex Hot ma za zadanie wspomóc walkę z przeziębieniem i grypą. Jednocześnie dzięki zawartości pseudoefedryny (30 mg) redukuje uciążliwe objawy infekcji. Pomaga udrożnić zapchany nos. Występuje w saszetkach, które rozpuszcza się w gorącej wodzie. Zawartość kwasu acetylosalicylowego wynosi 500 mg.
Firma Bayer wykorzystuje w ww. leku podwójne dawki substancji aktywnych, aby zwalczyć przeziębienie i grypę. 800 mg kwasu acetylosalicylowego i 480 mg witaminy C ma pomóc w szybkim powrocie do zdrowia.
Niekiedy przeziębienie przechodzi w stan zapalny zatok, któremu towarzyszą dokuczliwe objawy. Aspirin Complex Zatoki pomaga usunąć zalegającą wydzielinę. Niweluje tym samym ból głowy.
Jego innowacyjna formuła powstała z wykorzystaniem unikalnej technologii MicroActive. Musujący rdzeń tabletki przyspiesza uwalnianie substancji czynnej. Następuje to już po jej połknięciu.
Lek Aspirin Effect opracowano z myślą o osobach aktywnych, u których pojawiły się dokuczliwe dolegliwości bólowe lub symptomy infekcji. Można go zażywać w każdych okolicznościach bez konieczności popijania wodą.
To klasyczny lek z kwasem acetylosalicylowym, który jest dostępny na rynku od lat. Przynosi ulgę osobom skarżącym się na gorączkę, ból głowy i dolegliwości bólowe przy przeziębieniu. Lek Aspirin łączy w sobie działanie przeciwzapalne, przeciwgorączkowe i przeciwbólowe.
Warto sięgnąć po ten lek przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy.
Wyżej wspomniany lek odgrywa istotną rolę w profilaktyce chorób układu krążenia. Chroni bowiem płytki krwi przed zlepianiem i zapobiega zatykaniu naczyń krwionośnych.