Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Kategorie
popularne
Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Na co dzień nie zastanawiamy się, jak ważna jest nasza skóra. Można powiedzieć, że działa ona jak powłoka ochronna całego organizmu - chroni przed urazami mechanicznymi, promieniami UV czy szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Zimą skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak zatem uchronić ją przed mrozem i wiatrem? Czy dermokosmetyki, dostępne głównie w aptekach, będą skuteczniejsze niż produkty z drogerii – wątpliwości rozwiewa ekspert allecco.pl.
Najczęstszą przyczyną oparzenia jest ekspozycja na zbyt wysoką temperaturę. W zależności od głębokości urazu wyróżniamy 4 stopnie oparzeń, różniące się wyglądem, czasem gojenia oraz sposobem leczenia. Jak prawidłowo postępować przy oparzeniach termicznych, a jak przy oparzeniach chemicznych i elektrycznych? Czym smarować oparzenia i jak odpowiednio dobrać opatrunek specjalistyczny do stanu ranu?
Piękna, brązowa opalenizna to marzenie wielu z nas. Kiedy już ją mamy, chcielibyśmy, aby została na skórze jak najdłużej. Jak utrzymać opaleniznę? Jakie kosmetyki do opalonej skóry najlepiej się sprawdzą? Podpowiada ekspert allecco.pl.
Panadol to tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, które mają status leku i są dostępne bez przepisu lekarza. Swoje działanie opierają na paracetamolu. Zauważono, że hamuje on syntezę prostaglandyn w ośrodkowym układzie nerwowym. Marka Panadol należy do międzynarodowego koncernu farmaceutycznego Glaxosmith Consumer Healthcare.
Tabletki Panadol Sprint pomagają złagodzić dolegliwości bólowe i zbić gorączkę, która towarzyszy infekcjom. Ich formułę starannie przemyślano, dzięki czemu bardzo szybko uwalnia substancję aktywną. Lek rozpuszcza się już 5 minut po podaniu, dlatego prędko przynosi ulgę. Nadaje się do stosowania u dorosłych, młodzieży i dzieci powyżej 6. roku życia. 1 tabletka stanowi równowartość 500 mg paracetamolu.
1 tabletka Panadol Extra zawiera 500 mg paracetamolu, który okazuje się pomocny przy zwalczaniu gorączki i bólu różnego pochodzenia. Jego działanie przeciwbólowe potęguje 65 mg kofeiny. Dopuszcza się stosowanie leku przez osoby dorosłe i dzieci powyżej 12. roku życia. Przynosi ulgę m.in. przy bólu głowy, migrenie i dolegliwościach towarzyszących menstruacji.
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 1 do 2 tabletek co 4 godziny. Leku nie wolno zażywać częściej niż co 4 godziny.
Lek Panadol Femina zawiera 2 substancje aktywne o różnym działaniu. 500 mg paracetamolu ma za zadanie złagodzić odczuwany ból i gorączkę. Z kolei 10 mg butylobromku hioscyny działa przeciwskurczowo. Wspomniany składnik czynny stanowi nieocenione wsparcie przy skurczach macicy towarzyszących menstruacji, skurczach układu pokarmowego i moczowo-płciowego. Lek Panadol Femina można podawać dorosłym i dzieciom powyżej 12. roku życia. Omawiane tabletki zdadzą egzamin przy:
Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia 1-2 tabletki co 8 godzin. Maksymalna dzienna dawka wynosi 6 tabletek.
Jest to lek w postaci wygodnej w użyciu zawiesiny. Można go bez trudu podawać małym dzieciom, które mają problem z połykaniem tabletek. Płynna postać ułatwia też jego dawkowanie. Panadol dla dzieci wyróżnia się smakiem truskawkowym. Jego składnikiem aktywnym jest paracetamol, który zwalcza ból i gorączkę. Nadaje się do stosowania już od 3. miesiąca życia. 1 ml leku stanowi równowartość 24 mg paracetamolu. Przy dawkowaniu zawiesiny należy uwzględnić aktualną masę ciała dziecka.
Zaleca się, aby tabletki Panadol stosować przy:
Przed użyciem leku należy zapoznać się ze sposobem dawkowania rekomendowanym przez producenta.