Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Kategorie
popularne
Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Na co dzień nie zastanawiamy się, jak ważna jest nasza skóra. Można powiedzieć, że działa ona jak powłoka ochronna całego organizmu - chroni przed urazami mechanicznymi, promieniami UV czy szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Zimą skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak zatem uchronić ją przed mrozem i wiatrem? Czy dermokosmetyki, dostępne głównie w aptekach, będą skuteczniejsze niż produkty z drogerii – wątpliwości rozwiewa ekspert allecco.pl.
Najczęstszą przyczyną oparzenia jest ekspozycja na zbyt wysoką temperaturę. W zależności od głębokości urazu wyróżniamy 4 stopnie oparzeń, różniące się wyglądem, czasem gojenia oraz sposobem leczenia. Jak prawidłowo postępować przy oparzeniach termicznych, a jak przy oparzeniach chemicznych i elektrycznych? Czym smarować oparzenia i jak odpowiednio dobrać opatrunek specjalistyczny do stanu ranu?
Piękna, brązowa opalenizna to marzenie wielu z nas. Kiedy już ją mamy, chcielibyśmy, aby została na skórze jak najdłużej. Jak utrzymać opaleniznę? Jakie kosmetyki do opalonej skóry najlepiej się sprawdzą? Podpowiada ekspert allecco.pl.
Chlorowodorek drotaweryny to substancja aktywna leku No-Spa, który powoduje rozluźnienie mięśni gładkich wyścielających narządy wewnętrzne. Redukuje tym samym uciążliwe dolegliwości, które utrudniają naukę i pracę. No-Spa to lek OTC, który można kupić w dwóch dawkach – 40 i 80 mg.
Tabletki No-Spa zawierają 40 mg chlorowodorku drotaweryny. Wspomniana substancja czynna ma działanie rozkurczowe. Lek No-Spa przynosi ulgę w bólu przy:
Chlorowodorek drotaweryny powoduje rozkurcz mięśni gładkich, które wyścielają narządy wewnętrzne. Oznacza to, że nie działa selektywnie, lecz wpływa na wszystkie organy, które zawierają ten rodzaj tkanki.
Chlorowodorek drotaweryny jako substancja aktywna sprawdza się zarówno przy bólach pochodzenia mięśniowego, jak i nerwowego.
No-Spa to lek, który ulega rozkładowi w wątrobie. Następnie organizm wydala jego metabolity głównie z moczem. Częściowo odbywa się to za pośrednictwem przewodu pokarmowego.
Leku No-Spa nie wolno stosować przy:
No-Spa jest również lekiem dla dzieci powyżej 6. roku życia. Należy ją dawkować zgodnie ze wskazówkami zawartymi na ulotce dołączonej do opakowania.
Skurcz mięśni gładkich macicy, jelit i pęcherza moczowego nierzadko powoduje silny ból, który uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Z pomocą przychodzi lek No-Spa Max, który jest dostępny bez recepty. Zawarty w nim chlorowodorek drotaweryny powoduje rozkurcz mięśni gładkich, co przyczynia się do redukcji dolegliwości bólowych.
1 tabletka No-Spa Max zawiera 80 mg chlorowodorku drotaweryny. Wspomniany składnik aktywny przynosi ulgę przy bolesnych skurczach jamy brzusznej, miednicy mniejszej, przewodu pokarmowego, dróg żółciowych, moczowych i rodnych.
No-Spa Max to lek, który stosuje się u dorosłych i dzieci powyżej 12. roku życia. Choć można go nabyć bez przepisu lekarza, to należy poznać zalecane dawkowanie i go bezwzględnie przestrzegać.
Dawkowanie leku No-Spa powinno być ściśle przestrzegane przez pacjenta i dostosowane do jego wieku. Nie wolno go przekraczać, gdyż grozi to wystąpieniem skutków ubocznych.
No-Spa – dawkowanie:
Stosowanie leków w ciąży powinno przebiegać pod ścisłą kontrolą lekarza. Niektóre medykamenty mogą bowiem zaszkodzić matce i jej rozwijającemu się dziecku. Zdarza się, że składniki zawarte w lekach i suplementach zwiększają ryzyko poronienia, przedwczesnego porodu lub krwotoku.
No-Spa to produkt, który został dopuszczony do użytku dla ciężarnych. Jeśli u kobiety spodziewającej się dziecka występują uciążliwe dolegliwości, konsultacja z lekarzem stanowi konieczność. Specjalista oceni, czy korzyści ze stosowania leku No-Spa przewyższają ewentualne ryzyko. Wspomniany medykament podaje się m.in. przy zapaleniu miedniczek.
Leku No-Spa nie wolno przyjmować podczas bolesnych skurczy porodowych i tuż przed planowanym wydaniem dziecka na świat. Rozkurcz mięśni gładkich grozi bowiem krwotokiem, który jest niebezpieczny dla życia kobiety.