Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Kategorie
popularne
Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Na co dzień nie zastanawiamy się, jak ważna jest nasza skóra. Można powiedzieć, że działa ona jak powłoka ochronna całego organizmu - chroni przed urazami mechanicznymi, promieniami UV czy szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Zimą skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak zatem uchronić ją przed mrozem i wiatrem? Czy dermokosmetyki, dostępne głównie w aptekach, będą skuteczniejsze niż produkty z drogerii – wątpliwości rozwiewa ekspert allecco.pl.
Najczęstszą przyczyną oparzenia jest ekspozycja na zbyt wysoką temperaturę. W zależności od głębokości urazu wyróżniamy 4 stopnie oparzeń, różniące się wyglądem, czasem gojenia oraz sposobem leczenia. Jak prawidłowo postępować przy oparzeniach termicznych, a jak przy oparzeniach chemicznych i elektrycznych? Czym smarować oparzenia i jak odpowiednio dobrać opatrunek specjalistyczny do stanu ranu?
Piękna, brązowa opalenizna to marzenie wielu z nas. Kiedy już ją mamy, chcielibyśmy, aby została na skórze jak najdłużej. Jak utrzymać opaleniznę? Jakie kosmetyki do opalonej skóry najlepiej się sprawdzą? Podpowiada ekspert allecco.pl.
Nizoral to marka, która specjalizuje się w produkcji leków i szamponów przeciwłupieżowych. Można je stosować również przy łojotokowym zapaleniu skóry. Ketokonazol zawarty w produktach Nizoral ogranicza namnażanie drożdżaków i grzybów, które odpowiadają za złuszczanie skóry. Marka należy do McNeil AB, a dystrybutorem na Polskę jest STADA.
Nizoral krem 2%
Niekiedy szampon przeciwłupieżowy to za mało, aby uzyskać poprawę w obrębie skóry głowy. W takiej sytuacji lekarz może przepisać krem Nizoral o 2-procentowym stężeniu ketokonazolu. Ma on lżejszą konsystencję niż maść, dlatego łatwiej nałożyć lek, a następnie usunąć go ze skalpu.
Krem Nizoral stosuje się u osób, które zmagają się z grzybicą skóry lub łojotokowym zapaleniem skóry. Jego składnikiem czynnym jest ketokonazol. Wspomniana substancja aktywna słynie z tego, że skutecznie zwalcza dermatofity z rodzaju Trichophyton, Epidermophyton i Microsporum. Nizoral wykazuje też wysoką skuteczność w eliminacji drożdżaków z rodzaju Candida i Malassezia.
Lekarz może przepisać krem Nizoral osobom, u których stwierdzono drożdżycę tułowia, rąk, stóp i pachwin. Ketokonazol leczy także łupież pstry i łojotokowe zapalenie skóry.
Jak stosować krem Nizoral? Czas trwania kuracji zależy od rodzaju i stopnia zaawansowania problemu. Rekomenduje się, aby używać go przez:
Nizoral przeciwłupieżowy szampon leczniczy
Szampon Nizoral to lek dostępny bez recepty, który służy do użytku zewnętrznego. Stosuje się go u osób, które borykają się z grzybicą skóry głowy. Szampon przeciwłupieżowy Nizoral zawiera ketokonazol, który efektywnie zwalcza różne rodzaje grzybów i drożdżaków. Ograniczając ich namnażanie, niweluje świąd, pieczenie i zaczerwienienie skóry głowy. Infekcja grzybicza często również powoduje suchość skalpu.
Szampon Nizoral można stosować także przy łojotokowym zapaleniu skóry głowy. Po ustąpieniu dokuczliwych objawów zaleca się kurację podtrzymującą. Raz na 1-2 tygodnie należy używać szamponu, aby problem nie powrócił.
Szampon Nizoral jest odpowiedni dla dzieci powyżej 12. roku życia. Sprawdzi się także tuż po koloryzacji, ponieważ nie wypłukuje pigmentu.
Nizoral Care płyn na skórę głowy
Płyn Nizoral Care pomaga złagodzić dokuczliwy świąd skóry głowy, który często towarzyszy łupieżowi i łojotokowemu zapaleniu skóry. Niweluje też nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skalpu. Starannie dobrane składniki sprawiają, że płyn Nizoral Care nawilża i koi skórę głowy. Należy używać go 2 razy dziennie. Na szczęście ma lekką formułę i nie pozostawia tłustej powłoczki, przez co nie obciąża kosmyków. Nizoral Care pomaga przywrócić prawidłowe stosunki mikrobiologiczne w obrębie skóry głowy.
Nizoral krem
Krem Nizoral to lek bez recepty, który zawiera ketokonazol. Zwalcza objawy grzybicy skóry, gdyż ogranicza wzrost drożdżaków i grzybów. Preparat jest stosowany do miejscowego leczenia grzybicy skóry tułowia, pachwin, rąk i stóp. Produkt, choć jest dostępny bez recepty, należy stosować zgodnie ze wskazówkami zawartymi na ulotce dołączonej do opakowania. Nie wolno go na własną rękę wdrażać u dzieci, trzeba uprzednio zasięgnąć opinii dermatologa. Jeśli po kilku tygodniach kuracji nie widać wyraźnej poprawy, należy zgłosić się do lekarza w celu postawienia diagnozy i dobrania odpowiednich leków.