Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Kategorie
popularne
Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Na co dzień nie zastanawiamy się, jak ważna jest nasza skóra. Można powiedzieć, że działa ona jak powłoka ochronna całego organizmu - chroni przed urazami mechanicznymi, promieniami UV czy szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Zimą skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak zatem uchronić ją przed mrozem i wiatrem? Czy dermokosmetyki, dostępne głównie w aptekach, będą skuteczniejsze niż produkty z drogerii – wątpliwości rozwiewa ekspert allecco.pl.
Najczęstszą przyczyną oparzenia jest ekspozycja na zbyt wysoką temperaturę. W zależności od głębokości urazu wyróżniamy 4 stopnie oparzeń, różniące się wyglądem, czasem gojenia oraz sposobem leczenia. Jak prawidłowo postępować przy oparzeniach termicznych, a jak przy oparzeniach chemicznych i elektrycznych? Czym smarować oparzenia i jak odpowiednio dobrać opatrunek specjalistyczny do stanu ranu?
Piękna, brązowa opalenizna to marzenie wielu z nas. Kiedy już ją mamy, chcielibyśmy, aby została na skórze jak najdłużej. Jak utrzymać opaleniznę? Jakie kosmetyki do opalonej skóry najlepiej się sprawdzą? Podpowiada ekspert allecco.pl.
Wszystkie produkty Multilac są synbiotykami. Oznacza to, że łączą w sobie probiotyk z prebiotykiem. Zawierają żywe szczepy bakterii o udokumentowanych właściwościach prozdrowotnych i substancje, które stanowią dla nich pokarm, wspierając ich namnażanie. Synbiotyk Multilac wyróżnia się tym, że wykorzystano w nim opatentowaną technologię MURE. Dzięki niej szczepy bakterii wykazują większą odporność na oddziaływanie niekorzystnych czynników takich jak temperatura, sok żołądkowy, żółć i enzymy trawienne. W rezultacie docierają do jelit w postaci biologicznie aktywnej. Marka Multilac należy do USP Zdrowie.
Synbiotyk Multilac 60+ został opracowany z myślą o osobach powyżej 60. roku życia, które często ze względów zdrowotnych przyjmują wiele medykamentów. Niektóre z nich, w tym m.in. statyny, leki na cukrzycę i zgagę, wpływają negatywnie na mikrobiom. Na szczęście można wspomóc prawidłowe stosunki mikrobiologiczne w jelitach, przyjmując Multilac 60+, który zawiera aż 10 miliardów bakterii w jednej kapsułce. W jej skład wchodzą szczepy Lactobacillus acidophilus NCFM i Bifidobacterium lactis HN019. Ich wzrost wspierają fruktooligosacharydy.
Multilac Junior ma dość nietypową postać, ponieważ do sprzedaży trafił jako czekoladki. Zwiększa to przeżywalność bakterii, które docierają do jelit w postaci aktywnej. Ponadto zachęca dzieci do przyjęcia suplementu diety. Warto podkreślić, że Multilac Junior nie zawiera cukru i oleju palmowego. Jest odpowiedni dla osób powyżej 3. roku życia.
Kapsułki Multilac opierają się na 9 szczepach bakterii o właściwościach prozdrowotnych. Ich przyjmowanie może przyczynić się do przywrócenia prawidłowych stosunków mikrobiologicznych w jelitach. Prebiotyk stanowi dla nich pożywkę, dlatego mikroorganizmy probiotyczne szybciej się namnażają.
Wspomniany suplement diety został opracowany dla dzieci poniżej 3. roku życia, które nie mają dobrze wykształconego odruchu połykania. Multilac Baby opiera się na szczepie Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103) i fruktooligosacharydach.
Synbiotyki Multilac może stosować każdy, kto podejrzewa u siebie zakłócenie równowagi mikrobiologicznej. Produkt należy dobrać do swojego wieku. Dla najmłodszych opracowano krople, a dla dorosłych aż dwa preparaty, z czego jeden jest przeznaczony dla osób 60+.
Suplementację Multilac zaleca się m.in. przy:
Zaleca się, aby przyjmować 1 kapsułkę na dobę, popijając ją wodą. Ta nie powinna być ani zbyt gorąca, ani za zimna. Wspomniany suplement diety nie wymaga przechowywania w lodówce.
Rekomendowane dzienne spożycie to 1 czekoladka zawinięta w osobną folię barierową.
Należy połknąć 1 kapsułkę dziennie, popijając ją wodą o temperaturze pokojowej.
Zalecane dzienne spożycie wynosi 6 kropli.
Lekarze przepisują antybiotyki przy infekcjach bakteryjnych. Niestety, wspomniane leki nie działają wybiórczo. Eliminują zarówno patogeny, jak i szczepy o właściwościach prozdrowotnych. Prowadzą zatem do naruszenia równowagi mikrobiologicznej w organizmie. Aby temu zapobiec, w trakcie antybiotykoterapii i na tydzień po jej zakończeniu należy przyjmować probiotyk. W tej roli sprawdzi się również synbiotyk Multilac. Najlepiej spożywać go 2-3 godziny po zażyciu antybiotyku.
Rekomenduje się, aby synbiotyk Multilac stosować przez całą antybiotykoterapię i przynajmniej przez tydzień po jej zakończeniu. Niektóre osoby mogą przyjmować go nieco dłużej, zwłaszcza gdy dostrzegają u siebie poważne skutki zakłócenia równowagi mikrobiologicznej, np. nawracające problemy trawienne.