Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Kategorie
popularne
Kiedy trzeba zmierzyć się z wyborem wkładek anatomicznych lub pieluchomajtek, okazuje się to dla wielu z nas ogromnym wyzwaniem. Czym należy się kierować, aby dobrać najlepszy produkt dla siebie lub osoby nam bliskiej? Radzi ekspert allecco.pl.
Szkarlatyna, inaczej płonica, jest częstą chorobą wieku dziecięcego. Bakterie ją wywołujące zazwyczaj rozprzestrzeniają się drogą kropelkową. Szkarlatyna może mieć gwałtowny przebieg, a jej nierozpoznanie stwarza zagrożenie zdrowia i życia. Przedstawiamy przyczyny, objawy i leczenie płonicy. W artykule znajduje się również odpowiedź na pytanie, czy można ponownie zachorować na szkarlatynę i czy rzeczywiście "bez anginy nie ma szkarlatyny".
Na co dzień nie zastanawiamy się, jak ważna jest nasza skóra. Można powiedzieć, że działa ona jak powłoka ochronna całego organizmu - chroni przed urazami mechanicznymi, promieniami UV czy szkodliwymi substancjami chemicznymi.
Zimą skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników zewnętrznych. Jak zatem uchronić ją przed mrozem i wiatrem? Czy dermokosmetyki, dostępne głównie w aptekach, będą skuteczniejsze niż produkty z drogerii – wątpliwości rozwiewa ekspert allecco.pl.
Najczęstszą przyczyną oparzenia jest ekspozycja na zbyt wysoką temperaturę. W zależności od głębokości urazu wyróżniamy 4 stopnie oparzeń, różniące się wyglądem, czasem gojenia oraz sposobem leczenia. Jak prawidłowo postępować przy oparzeniach termicznych, a jak przy oparzeniach chemicznych i elektrycznych? Czym smarować oparzenia i jak odpowiednio dobrać opatrunek specjalistyczny do stanu ranu?
Piękna, brązowa opalenizna to marzenie wielu z nas. Kiedy już ją mamy, chcielibyśmy, aby została na skórze jak najdłużej. Jak utrzymać opaleniznę? Jakie kosmetyki do opalonej skóry najlepiej się sprawdzą? Podpowiada ekspert allecco.pl.
Dicopeg to wyrób medyczny, który przeciwdziała zaparciom i ułatwia wypróżnianie, wykorzystując do tego celu ciśnienie osmotyczne. Można podawać go dzieciom od 6. miesiąca życia. Dicopeg przynosi ulgę również osobom dorosłym, u których obserwuje się zaleganie treści pokarmowych.
Wspomniany produkt posiada właściwości przeczyszczające, dlatego należy zachować 2-godzinny odstęp między jego stosowaniem a rzyjmowaniem leków. Inaczej substancje aktywne z lekarstw nie zdążą się wchłonąć z przewodu pokarmowego. Ponadto zaleca się, aby zachować dłuższy odstęp między posiłkami a spożywaniem roztworu Dicopeg.
Omawiany wyrób medyczny zawiera substancje hydrofilowe, które przyciągają cząsteczki wody. W rezultacie zmiękczają stolec i przybliżają jego konsystencję do pasty, co ułatwia jego wydalanie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego.
Zarówno Dicopeg dla dorosłych, jak i dla dzieci nie ulega fermentacji w jelitach. Zostaje wydalony z ustroju wraz z kałem w niezmienionej postaci. Wspomniany wyrób medyczny nie podrażnia błony śluzowej.
Po zażyciu roztworu Dicopeg większości osób udaje się wypróżnić w ciągu 1-3 dni. Jeśli zaparcie nie ustaje, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny zalegania treści pokarmowych w jelitach. Ponadto specjalista może zalecić zwiększenie spożycia Dicopeg.