Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwie
- Skład
OpisTradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w braku łaknienia jako środek pobudzający apetyt; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości żołądkowo - jelitowych, w tym wzdęć i oddawania wiatrów; w objawowym leczeniu łagodnych, skurczowych dolegliwości związanych z okresem menstruacji; miejscowo w leczeniu niewielkich powierzchniowych uszkodzeń skóry. Jest to tradycyjny produkt leczniczy roślinny, którego wskazania opierają się wyłącznie na długim okresie stosowania.
DawkowanieMłodzież powyżej 12 lat, dorośli i osoby w podeszłym wieku:
Przy braku łaknienia oraz w dolegliwościach żołądkowo - jelitowych: 1 - 2 łyżki stołowe ziela krwawnika (2 – 4 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody i pozostawić na 15 – 20 minut. Pić po szklance naparu 3 - 4 razy dziennie pomiędzy posiłkami. W przypadku braku łaknienia przyjmować 30 minut przed posiłkiem.
W dolegliwościach związanych z okresem menstruacji: 0,5 - 1 łyżki stołowej ziela krwawnika
(1 - 2 g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody i pozostawić na 15 – 20 minut. Pić po szklance naparu 2 - 3 razy dziennie.
Do okładów przy niewielkich powierzchownych uszkodzeniach skóry: 1½ - 2 łyżki stołowe ziela krwawnika (ok.3,5g) zalać szklanką (250 ml) wrzącej wody, zaparzać 10 minut pod przykryciem. Opatrunek ze świeżo przygotowanego naparu stosować na uszkodzoną powierzchnię skóry 2-3 razy dziennie.
Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwieNadwrażliwość na ziele krwawnika i inne rośliny z rodziny astrowatych - Asteraceae (dawniej złożonych Compositae).
Skład1 g produktu leczniczego zawiera 1 g ziela krwawnika (Achillea millefolium L., herba).
To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.