Kategorie
Choć peeling do twarzy zazwyczaj ma inny skład niż scrub do ciała, to oba produkty działają podobnie. Mają za zadanie usunąć martwy naskórek. W skórze co pewien czas powstają nowe komórki, jednocześnie obserwuje się obumieranie starych. Te ostatnie są wypierane i gromadzą się w najbardziej zewnętrznej części naskórka, utrudniając przenikanie substancjom aktywnym zawartym w kosmetykach pielęgnacyjnych. Za ich sprawą cera nabiera też niezdrowego, ziemistego odcienia. Ponadto martwe komórki naskórka stanowią doskonałą pożywkę dla bakterii wywołujących trądzik, mogą blokować ujścia gruczołów łojowych i przyczyniać się do powstawania zaskórników. Peeling pozwala wygładzić skórę i zapobiec ww. zjawiskom. Jednocześnie poprawia krążenie i przyczynia się do lepszego odżywienia komórek, co przekłada się na lepszy wygląd cery.
Wybierając peeling do twarzy, należy zwrócić uwagę na rodzaj cery. Osoby, których skóra wykazuje tendencję do przetłuszczania i powstawania niedoskonałości, w tym zaskórników, powinny częściej usuwać martwy naskórek. Zaleca się, aby robiły to 2 razy w tygodniu. Do tego celu mogą wykorzystywać peeling gruboziarnisty pod warunkiem, że na ich twarzy nie znajdują się żadne zmiany o charakterze zapalnym. Przy pryszczach odradza się mechaniczne usuwanie martwego naskórka, gdyż może to doprowadzić do rozniesienia zawartych w nich bakterii po całej twarzy. Peeling ziarnisty zawiera zatopione cząsteczki pochodzące z łupin orzecha, kokosa czy pestek owoców, które pełnią rolę substancji ścierającej. Po jego użyciu twarz od razu staje się aksamitnie gładka, a skóra odzyskuje zdrowy wygląd.
Cera sucha i naczynkowa jest niezwykle delikatna, łatwo ulega podrażnieniu oraz uszkodzeniu wskutek mechanicznego tarcia. Jej właścicielom oraz osobom walczącym z aktywną formą trądziku rekomenduje się peeling enzymatyczny do twarzy. Zawiera on proteinazy, czyli enzymy rozkładające białka, w tym cząsteczki keratyny obecne w martwym naskórku. Najczęściej wykorzystuje się bromelainę i papainę, czyli substancje pozyskiwane z owoców egzotycznych. Obecnie peeling enzymatyczny do twarzy opiera się również na kwasach organicznych o delikatnym działaniu złuszczającym.
allecco.pl oferuje liczne peelingi do ciała, które różnią się nie tylko składem, ale też zapachem. Na szczególną uwagę zasługują Bielenda Coctail Scrub oraz LAQ Wash and scrub Kicia Magnolia. Dużą popularnością wśród kupujących cieszy się peeling cukrowy. Zawiera on cząsteczki sacharozy, które mechanicznie ścierają martwy naskórek. Peeling solny swoje działanie także opiera na naturalnym składniku: chlorku sodu. Czasem jednak może podrażniać skórę ciała i dawać się we znaki przy drobnych skaleczeniach. Ze względu na wygodę wiele osób wybiera peeling pod prysznic. Ten kosmetyk jest delikatniejszy niż tradycyjny scrub na bazie cukru czy soli, w rezultacie używa się go na co dzień. Zawiera substancje myjące (detergenty) oraz drobinki ścierające martwy naskórek. Peeling pod prysznic pozwala zaoszczędzić sporo czasu, gdyż pełni rolę produktu 2 w 1. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób zabieganych, które nie mogą poświęcić pielęgnacji zbyt wiele uwagi.
Naturalny peeling do ciała jest chętnie kupowany przez klientów, którzy w wyborach konsumenckich kierują się jakością. Pozostaje on przyjazny dla skóry i środowiska. Warto pamiętać o tym, że każdy kosmetyk może uczulać, dlatego przed jego pierwszym użyciem zaleca się wykonanie próby uczuleniowej.