Kategorie
Obrzęki zazwyczaj obejmują obszar kostek i łydek, ale czasem pojawiają się również na twarzy, rękach czy stopach. Z problemem tym częściej borykają się kobiety. Nadmiar płynów gromadzi się w nogach z różnych powodów, skutkując powstaniem opuchlizny. Wśród najczęstszych przyczyn wymienia się nadwagę, siedzący tryb życia, zaburzenia hormonalne, ciążę i noszenie butów na obcasie.
Opuchnięte nogi nie tylko prezentują się nieestetycznie, ale często towarzyszą im dolegliwości bólowe oraz wrażenie ciężkości. Problem ten pojawia się u osób, które ze względu na wykonywaną pracę spędzają wiele godzin w jednej pozycji. Siedząc przed ekranem komputera lub stojąc za ladą, należy pamiętać o działaniach profilaktycznych. Czasem warto przejść się po biurze czy sklepie, aby zapewnić lepszy przepływ płynów ustrojowych i ustrzec się przed ich zaleganiem. Ponadto na obrzęk nóg szczególnie narażone są kobiety, które noszą wysokie szpilki. Z tego względu buty na obcasie panie powinny zarezerwować na wyjątkowe okazje, a na co dzień wybierać płaskie obuwie. Niektóre firmy pozwalają swoim pracownicom na sneakersy i trampki, zaś tam, gdzie obowiązuje dress code, sprawdzą się mokasyny i loafersy. Otyłość przyczynia się do wzrostu obciążenia nóg. W rezultacie prowadzi ona do nagromadzenia płynów w kończynach dolnych. Aby temu zapobiec, warto postawić na zbilansowaną dietę i regularną aktywność fizyczną.
Leki na obrzęki nóg bez recepty to rozwiązanie, które cieszy się ogromną popularnością, gdyż pozwala usprawnić pracę układu krążenia i zapobiec zastojom żylnym. W ich składzie często występuje ekstrakt z ruszczyka kolczastego. Wspiera on prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, uelastyczniając ich ściany oraz zmniejszając przepuszczalność. Za skuteczny lek na obrzęki nóg uchodzi również produkt z diosminą. Ta substancja aktywna nie tylko chroni naczynia krwionośne, zapobiegając zastojom żylnym, ale też odgrywa kluczową rolę w profilaktyce żylaków.
Kupując tabletki na obrzęki nóg bez recepty, warto zwrócić uwagę, czy diosmina występuje w postaci zmikronizowanej, co zwiększa jej biodostępność i przyswajalność. Ponadto przemysł farmaceutyczny wykorzystuje ekstrakt z kasztanowca. Ten obfituje w escynę, która niweluje ból i opuchliznę kończyn dolnych. Leki zmniejszające obrzęki nóg różnią się zawartością wyciągu z kasztanowca. W przypadku nasilonych zastojów żylnych warto skonsultować z lekarzem wybór odpowiedniego preparatu. Lek na opuchliznę nóg należy stosować zgodnie z rekomendacjami specjalisty, a w przypadku produktów OTC zapoznać się z dawkowaniem zalecanym przez producenta.
Specyfiki przyjmowane doustnie nie przynoszą natychmiastowej ulgi. Na efekty ich stosowania trzeba zaczekać. Z tego względu zaleca się, aby tabletki na opuchnięte łydki łączyć z maściami oraz żelami przeznaczonymi do użytku zewnętrznego. Taka kombinacja działa dwutorowo. Z jednej strony lek na opuchnięcia nóg wspiera prawidłowe funkcje układu krążenia, z drugiej maści i żele stosowane miejscowo redukują dyskomfort towarzyszący opuchliźnie. Na szczególną uwagę zasługują produkty takie jak Active Legs i Alg Pharma Gold 3 Vena, które można zamówić w allecco.pl.
Maści na obrzęki nóg stosunkowo szybko przynoszą upragnioną ulgę, gdyż przyjemnie chłodzą kończyny dolne za sprawą mentolu. Ponadto oddziałują na naczynia krwionośne, przyczyniając się do ich uszczelnienia oraz poprawy elastyczności. Popularne żele na obrzęki nóg często zawierają heparynę, która wykazuje aktywność przeciwzapalną. Ta substancja czynna redukuje także opuchliznę. Najlepsza maść na obrzęki nóg to ta, która łączy w sobie działanie kilku składników: escyny z kasztanowca, heparyny, arniki, hesperydyny i mentolu. allecco.pl oferuje też spray na opuchnięte nogi Acerin Cool Fresh, który świetnie sprawdzi się latem. Można go szybko rozpylić w miejscu obrzęku. Zawarte w nim składniki przenikają przez splot rajstop i pończoch, dlatego warto mieć go w swoim biurku, gdy wykonuje się pracę siedzącą.
Nawet najlepsza maść na obrzęki nóg w połączeniu z tabletkami nie przyniesie oczekiwanej poprawy, jeśli dana osoba będzie prowadziła niezdrowy tryb życia i zapewniała organizmowi zbyt dużą podaż kalorii. Do walki z opuchlizną i żylakami należy podejść w sposób kompleksowy. W tym celu warto postawić na zdrowe odżywianie, regularną aktywność fizyczną oraz leki na obrzęki nóg bez recepty, które wzmacniają naczynia krwionośne.