Kategorie
Poszczególne podkłady do twarzy różnią się składem, co przekłada się na ich właściwości. Coraz więcej osób stawia na naturalne fluidy, które zawierają pigmenty mineralne oraz oleje roślinne. Kosmetyki mają bezpośredni kontakt ze skórą, dlatego warto zwrócić uwagę, aby jej nie podrażniały, lecz wspierały prawidłowe funkcjonowanie.
Sporą popularnością cieszą się podkłady mineralne w postaci proszku. Stanowią one doskonałe rozwiązanie dla alergików oraz osób z cerą wrażliwą. Pierwotnie zostały opracowane z myślą o ludziach korzystających z usług medycyny estetycznej. Po zabiegach skóra jest często podrażniona i źle reaguje na większość kosmetyków. Podkłady mineralne, które zawierają wyłącznie naturalne pigmenty, w tym tlenek cynku oraz dwutlenek tytanu, wspierają jej regenerację i proces gojenia. Jednocześnie skutecznie tuszują niedoskonałości cery, w tym zaczerwienienia i ślady po nakłuciach. To świetne rozwiązanie nie tylko dla alergików, ale też osób walczących z trądzikiem. Podkłady mineralne nie wykazują bowiem właściwości komedogennych, czyli nie zapychają ujść gruczołów łojowych, co często skutkuje pojawieniem się zaskórników.
W niektórych sytuacjach warto postawić na naturalny fluid do twarzy. Ten rozprowadza się bowiem dużo łatwiej za sprawą kremowej konsystencji. Minerały aplikuje się za pomocą pędzla kabuki, wykonując okrężne ruchy, z czym nie wszyscy sobie radzą. Naturalny fluid do twarzy oprócz pigmentów mineralnych zawiera także masła i oleje roślinne, w których barwniki zostały rozpuszczone. W rezultacie nie tylko tuszuje mankamenty cery, ale też odżywia ją i nawilża. Naturalne podkłady do twarzy są przeznaczone do różnych rodzajów skóry: suchej, tłustej, mieszanej, trądzikowe, naczynkowej i alergicznej. Należy je dobrać, uwzględniając indywidualne potrzeby. Na uwagę zasługują kremy BB polskiej marki Orientana.
Gładka cera bez śladu niedoskonałości to marzenie milionów kobiet, niestety, niewiele osób może się taką poszczycić. Zaczerwienienie skóry, zasinienia, przebarwienia, zaskórniki i pryszcze – wszystko to ukryje dobrze dobrany fluid. Popularne aktorki też często borykają się z trądzikiem, ale ich problemy pozostają niewidoczne dla oczu dzięki starannie wykonanemu makijażowi. Najlepszy podkład do twarzy to ten, który odpowiada aktualnym potrzebom cery i doskonale się z nią stapia. Warto o tym pamiętać, gdyż stosowanie fluidu do skóry tłustej, podczas gdy wykazuje ona skłonność do przesuszeń, doprowadzi do pogorszenia jej stanu. Z kolei kobiety, które używają ciężkich podkładów przy cerze trądzikowej, mogą nieświadomie przyczyniać się do zablokowania ujść gruczołów łojowych. Dzieje się tak, gdy kryjący fluid jest komedogenny, a demakijaż niedostatecznie dokładny.
Podkłady kryjące do twarzy cieszą się dużą popularnością wśród kobiet na całym świecie. Niestety, niewiele z nich może pozwolić sobie na bycie saute lub użycie lekkiego kremu BB. Przy mniejszych niedoskonałościach cery warto sięgnąć po lżejszy fluid, który wyrówna koloryt i zatuszuje zaczerwienienia.
Podkład kryjący do twarzy najlepiej zakupić w aptece, gdyż oferuje ona dermokosmetyki, wiele z nich zostało przebadanych pod kątem komedogenności. Kiedy specyfik blokuje ujścia gruczołów łojowych, powstają dogodne warunki do namnażania bakterii wywołujących trądzik, w tym Propionibacterium acnes, które wywołują stan zapalny. Decydując się na fluid kryjący, należy zwrócić uwagę nie tylko na jego komedogenność, ale też staranny demakijaż. Tego typu kosmetyki charakteryzują się przedłużoną formułą działania. Ma to na celu zapewnić kobietom nieskazitelny make up podczas wielu godzin spędzanych w pracy.
Niestety, nie wszystkie produkty do demakijażu radzą sobie z usuwaniem tego typu podkładów. Czasem płyn micelarny warto zastąpić olejkiem myjącym, gdyż zgodnie z prawami chemii „podobne rozpuszcza się w podobnym”, co znacznie ułatwia usunięcie resztek kosmetyków kolorowych z twarzy. Produktem chętnie wybieranym przez klientki jest Pharmaceris F Delikatny fluid intensywnie kryjący.
Podkład korygujący nie zawsze musi zapewniać pełne krycie, gdyż niektóre kobiety chcą jedynie wyrównać koloryt cery i ją zmatowić. Intensywna praca gruczołów łojowych sprawia, że strefa T po kilku godzinach od nałożenia makijażu zaczyna się niezdrowo świecić. Nie ma to nic wspólnego z efektem glow promowanym przez wielkie marki kosmetyczne. Z pomocą przychodzi fluid matujący, który reguluje wydzielanie sebum dzięki zaawansowanym składnikom i formułom. Wiele tego typu podkładów zawiera też substancje nawilżające, w tym kwas hialuronowy. Nadmierne przetłuszczanie się strefy T stanowi odpowiedź skóry na przesuszenie. Ta próbuje odzyskać równowagę, wytwarzając własne emolienty w postaci łoju. Optymalne nawilżenie cery bardzo często skutkuje zniwelowaniem niezdrowego blasku. Podkład matujący stosuje się w przypadku skóry normalnej, mieszanej i tłustej. W aptece internetowej można zamówić Pharmaceris F Mineralny dermo-fluid matujący SPF 30.
Każdy fluid wymaga utrwalenia w postaci oprószenia twarzy pudrem. Ten może mieć matowe wykończenie, niektóre kobiety decydują się jednak na użycie produktu rozświetlającego. Aby uniknąć trudności z doborem odpowiedniego odcienia, opracowano pudry transparentne, które nie zmieniają koloru podkładu.