Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Działanie
- Skład
- Działania niepożądane
- Interakcje
- Przeciwwskazania
Opis
Leczenie objawów alergicznego (sezonowego i całorocznego) zapalenia błony śluzowej nosa i przewlekłej pokrzywki idiopatycznej.
Dawkowanie
Dorośli i dzieci po 12. roku życia: 10 mg (10 ml zawiesiny) 1 raz na dobę.
Dzieci 2–12. roku życia o masie ciała większej niż 30 kg: 10 mg (10 ml zawiesiny) 1 raz na dobę.
Dzieci 2–12. roku życia o masie ciała mniejszej niż 30 kg: 5 mg (5 ml zawiesiny) 1 raz na dobę.
Działanie
Substancją czynną preparatu jest loratadyna. Substancja ta blokuje obwodowe receptory histaminowe typu 1 (H1). W ten sposób hamuje działanie histaminy, substancji wywołującej objawy alergiczne. Jest lekiem przeciwhistaminowym II generacji. Nie wykazuje znaczącego wpływu na receptory histaminowe typu 2 (H2). Łagodzi objawy alergiczne takie jak: kichanie, wyciek z nosa, obrzęk i świąd błon śluzowych. Działanie loratadyny utrzymuje się około 24 godzin.
Skład
Lek zawiera substancję: loratadyna w dawce 1 mg/ml
Działania niepożądane
Mogą wystąpić: bóle i zawroty głowy, nerwowość, zmęczenie, senność, bezsenność, zwiększenie apetytu, kaszel, nudności, suchość błony śluzowej jamy ustnej, kołatanie serca.
Interakcje
Równoległe stosowanie preparatu z ketokonazolem, itrakonazolem, erytromycyną lub cymetydyną zwiększa stężenie loratadyny we krwi, nie powoduje to jednak istotnych klinicznie skutków.
Preparat może wpływać na wyniki alergicznych testów skórnych.
Przeciwwskazania
Nie możesz stosować preparatu jeżeli jesteś uczulony (wykazujesz nadwrażliwość) na którykolwiek składnik preparatu. Nie należy stosować preparatu w ciąży ani w okresie karmienia piersią.
Pamiętaj!
Odbiór w Aptece tylko po okazaniu ważnej recepty.
Sprzedaż produktu nastąpi zgodnie z odpłatnością podaną na recepcie i zgodnie z obwiązującym w dniu sprzedaży Obwieszczeniem Ministra Zdrowia.