Spis treści
- Opis
- Dawkowanie
- Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwie
- Skład
- Działania niepożądane
OpisCyclonamine jest lekiem o działaniu przeciwkrwotocznym, powoduje skrócenie czasu krwawienia oraz zmniejszenie utraty krwi. Lek przeznaczony jest do stosowania u osób dorosłych.
Wskazania:Lek Cyclonamine jest stosowany w zapobieganiu i leczeniu krwawienia włośniczkowego (krwawienie z drobnych naczyń), niezależnie od przyczyny i umiejscowienia krwawienia.
Lek Cyclonamine jest stosowany w leczeniu plamienia (krwawienia poza cyklem miesiączkowym) oraz nadmiernego lub długotrwałego krwawienia menstruacyjnego, w związku z lub niezależnie od zastosowania wkładek wewnątrzmacicznych.
DawkowanieChoroby wewnętrzne: zwykle 1 kapsułka 2-3 razy na dobę (1000-1500 mg). Lek przyjmować razem z jedzeniem, popijając wodą.
Czas trwania leczenia zależy od osiągniętych wyników.
Przed zabiegiem chirurgicznym: 1 kapsułka (500 mg) na 1 godzinę przed zabiegiem chirurgicznym.
Po zabiegu chirurgicznym: 1 kapsułka (500 mg) co 4-6 godzin, dopóki istnieje ryzyko krwawienia.
Ginekologia: 1 kapsułka 3 razy na dobę (1500 mg), przyjmować razem z jedzeniem, popijając wodą.
Leczenie trwa 10 dni i rozpoczyna się na 5 dni przed oczekiwanym rozpoczęciem menstruacji.
Przeciwwskazania / Informacje o bezpieczeństwieLeku nie należy stosować:- jeśli pacjent ma uczulenie na etamsylat lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- jeśli u pacjenta występuje porfiria (schorzenie charakteryzujące się zaburzeniami syntezy hemoglobiny). W takiej sytuacji należy zgłosić ten fakt lekarzowi, który zdecyduje o dalszym leczeniu,
- u dzieci,
- w okresie karmienia piersią.
Środki ostrożnościJeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Cyclonamine należy stosować ostrożnie u osób z zaburzeniami czynność wątroby i nerek.
Skład- Substancja czynna: etamsylat 500 mg.
- Pozostałe składniki to: kwas stearynowy, tytanu dwutlenek (E 171), erytrozyna (E 127), żółcień chinolinowa (E 104), żelatyna.
Działania niepożądaneCzęsto: ból głowy, wysypka, ból brzucha, nudności, biegunka, wymioty, dyskomfort w jamie brzusznej, uczucie zmęczenia.
Rzadko: ból stawów.
Bardzo rzadko: gorączka, zaburzenia krzepnięcia krwi z powstawaniem zakrzepów w naczyniach (choroba zakrzepowo-zatorowa), znaczne zmniejszenie liczby białych krwinek, co zwiększa prawdopodobieństwo infekcji, zmniejszenie liczby płytek krwi, co zwiększa ryzyko krwawień lub siniaków, reakcja alergiczna.
Wymienione działania niepożądane mają charakter przemijający oraz ustępują po zakończeniu leczenia.
Pamiętaj!
Odbiór w Aptece tylko po okazaniu ważnej recepty.