Trwający kilka tygodni kaszel u dziecka często budzi niepokój wśród rodziców. Jakie mogą być jego przyczyny? Co na kaszel dla dziecka będzie skuteczne? Kiedy wizyta u lekarza jest konieczna – podpowiada ekspert allecco.pl.
Kategorie
popularne
Trwający kilka tygodni kaszel u dziecka często budzi niepokój wśród rodziców. Jakie mogą być jego przyczyny? Co na kaszel dla dziecka będzie skuteczne? Kiedy wizyta u lekarza jest konieczna – podpowiada ekspert allecco.pl.
Kaszel towarzyszy prawie każdej infekcji, ale może być też istotnym objawem innych poważnych chorób. Jego właściwa diagnoza i leczenie pozwoli uniknąć późniejszych, groźnych dla zdrowia, powikłań. Jak rozpoznać rodzaj kaszlu i dobrać skuteczny lek do konkretnego przypadku? Poniżej rozwijamy wszelkie nurtujące kwestie związane z kaszlem u najmłodszych pacjentów.
Zapalenie oskrzeli u dzieci i dorosłych wiąże się przede wszystkim z uciążliwym kaszlem. Jakie są domowe sposoby na radzenie sobie z zapaleniem oskrzeli? Jak zapobiegać tej chorobie?
Ból klatki piersiowej jest objawem niespecyficznym, który nie ma tylko jednej, przypisanej mu przyczyny. Choć u większości pacjentów jest niegroźny, w części przypadków wynika z bezpośredniego zagrożenia życia. Kiedy ból w klatce piersiowej może wskazywać na schorzenia układu sercowo-naczyniowego? Czym charakteryzuje się ból w klatce piersiowej występujący przy chorobach układu oddechowego, a czym ból nerwicowy w obrębie klatki piersiowej?
Dicopeg to wyrób medyczny, który przeciwdziała zaparciom i ułatwia wypróżnianie, wykorzystując do tego celu ciśnienie osmotyczne. Można podawać go dzieciom od 6. miesiąca życia. Dicopeg przynosi ulgę również osobom dorosłym, u których obserwuje się zaleganie treści pokarmowych.
Wspomniany produkt posiada właściwości przeczyszczające, dlatego należy zachować 2-godzinny odstęp między jego stosowaniem a rzyjmowaniem leków. Inaczej substancje aktywne z lekarstw nie zdążą się wchłonąć z przewodu pokarmowego. Ponadto zaleca się, aby zachować dłuższy odstęp między posiłkami a spożywaniem roztworu Dicopeg.
Omawiany wyrób medyczny zawiera substancje hydrofilowe, które przyciągają cząsteczki wody. W rezultacie zmiękczają stolec i przybliżają jego konsystencję do pasty, co ułatwia jego wydalanie z końcowego odcinka przewodu pokarmowego.
Zarówno Dicopeg dla dorosłych, jak i dla dzieci nie ulega fermentacji w jelitach. Zostaje wydalony z ustroju wraz z kałem w niezmienionej postaci. Wspomniany wyrób medyczny nie podrażnia błony śluzowej.
Po zażyciu roztworu Dicopeg większości osób udaje się wypróżnić w ciągu 1-3 dni. Jeśli zaparcie nie ustaje, należy skonsultować się z lekarzem, aby wykluczyć poważniejsze przyczyny zalegania treści pokarmowych w jelitach. Ponadto specjalista może zalecić zwiększenie spożycia Dicopeg.