Coraz więcej osób poszukuje takich produktów, które są naturalne i pozbawione substancji szkodliwych dla zdrowia. Ekspert allecco.pl podpowiada, na co zwracać uwagę wybierając kosmetyki.
Domowe SPA - kosmetyki pobudzające zmysły
Myślałaś nad urządzeniem SPA w domu? To świetny pomysł na pełen relaksu wieczór i idealny prezent dla drugiej połówki. Jakie kosmetyki warto wykorzystać - podpowiada ekspert allecco.pl.
- Jak zrobić domowe SPA?
- Domowe SPA – od czego zacząć?
- Jakie kosmetyki do kąpieli?
- Domowe SPA - kosmetyki odżywiające skórę
Jak zrobić domowe SPA?
Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Potrzeba jedynie odrobiny spokoju, ulubionej muzyki, świeczek i wanny. Nie możemy również zapomnieć o kosmetykach SPA. Nie muszą to być jednak specjalne preparaty. Ważne, aby były dostosowane do potrzeb naszej skóry. Mogą to być, np. ulubione kosmetyki naturalne.
Należy również pamiętać, że zmysł węchu jest bardzo ważny przy tego typu rytuałach. Ulubiony zapach pomoże nam się odprężyć i zrelaksować. Dlatego przed rozpoczęciem zabiegów kosmetycznych można rozprowadzić ulubiony zapach w łazience, wykorzystując do tego celu olejek eteryczny. Wystarczy zaledwie kilka kropli olejku wlać do wanny lub miski z ciepłą wodą i można cieszyć się pięknym zapachem podczas zabiegów.
Domowe SPA – od czego zacząć?
Kiedy już stworzymy odpowiednią atmosferę w łazience, warto rozpocząć zabiegi kosmetyczne od peelingu. Wspomoże on naturalny proces złuszczania się naskórka, poprawi krążenie i przede wszystkim pozwoli na wnikanie składników aktywnych z kosmetyków. Jest to ważny rytuał rozpoczynający wiele zabiegów kosmetycznych, dlatego peeling to jeden z podstawowych elementów zestawów prezentowych z kosmetykami, np. LaQ Zestaw Dzik.
Jeśli zabieg chcemy zastosować również na twarz, warto wybrać peeling enzymatyczny, np. Dermedic Hydrain 3 hialuro. Szczególnie w przypadku cery wrażliwej oraz naczynkowej. Alternatywą dla peelingu jest maseczka oczyszczająca na twarz. Natomiast po zabiegu złuszczającym lepszym wyborem będzie maseczka nawilżająca lub odżywcza, które to może nałożyć przed wejściem do kąpieli.
Jakie kosmetyki do kąpieli?
Kąpiel to jeden z ważniejszych elementów zabiegów SPA, ponieważ pozwala się dobrze zrelaksować. Wystarczy napełnić wannę ciepłą wodą, dodać do niej płyn lub olejek do kąpieli i położyć się. W wyższej temperaturze pory skóry rozszerzają się, co pozwala wnikać składnikom odżywczym i nawilżającym w głębsze jej warstwy. Dlatego kosmetyki do kąpieli powinny zawierać dodatek, np. alg morskich, witamin, kwasów owocowych lub protein pszenicy. Dobrym pomysłem są również olejki eteryczne oraz oleje działające na skórę jak emolienty, np. olejek migdałowy, odmładza skórę i poprawia jej wygląd. Alternatywą dla płynnych postaci są babeczki, które rozpuszczają się w ciepłej wodzie. Stanowią źródło olejków i odżywczych maseł. Dla osób ceniących sobie relaksacyjną kąpiel powinny znajdować się na wyposażeniu zestawu domowego SPA.
Domowe SPA - kosmetyki odżywiające skórę
Po wyjściu z wanny skóra jest nawilżona i gładka, aby zatrzymać ten efekt na dłużej warto sięgnąć po mocno odżywczy kosmetyk. Wybrane masło do ciała, krem, balsam lub olejek powinny zawierać:
- witaminy A, E, D,
- tłuszcze roślinne, np. masło Shea lub olej brzoskwiniowy,
- lanolinę,
- woski.
Do takiej pielęgnacji bardzo dobrze sprawdzi się także zwykła oliwa z oliwek, olej kokosowy lub konopny.
Po takim rytuale SPA warto jeszcze chwilę się zrelaksować, np. czytając ulubioną książkę i pijąc ziołową herbatę. Kiedy kosmetyki już dobrze się wchłoną, można wykonać masaż poszczególnych partii ciała z wykorzystaniem olejku do masażu. Jego zapach oraz właściwości dopełnią cały rytuał domowego SPA.
Nie masz pomysłu na prezent? Sprawdź: Zestaw prezentowy kosmetyków
Organizując sobie czy partnerowi wieczór SPA, trzeba pamiętać, że nie same zabiegi kosmetyczne są ważne, ale również stworzenie odpowiedniej atmosfery. To sprawi, że tak naprawdę domowe SPA to prezent sam w sobie. Oczywiście taki wieczór dopełni jeszcze niewielki podarek w formie zestawu prezentowego.
Artykuł nie stanowi porady medycznej, ani opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pytającego. Uzyskane informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.