Jak poprawić sprawność seksualną?
Czy jest dieta na potencję? Pewnie, że jest. Warto jednak wiedzieć nie tylko, co jeść, ale także, czego unikać, gdyż fatalnie wpływa na erekcję – podpowiada, specjalnie dla czytelników allecco.pl, Wanda Baltaza, dietetyczka.
- Dieta na potencję
- Co fatalnie wpływa na erekcję?
Moi Drodzy, czy wiecie, że do najczęstszych przyczyn zaburzeń erekcji należą choroby dietozależne: miażdżyca, cukrzyca oraz choroba wieńcowa, ale także nadwaga i otyłość. Dlatego, aby zadbać o sprawność seksualną, konieczne są urozmaicone, dobrze zbilansowane i regularne posiłki, bogate w witaminy i substancje mineralne. Liczy się też odpowiedni poziom aktywności fizycznej, ograniczenie używek i dbanie o jak najniższy poziom stresu.
Dieta na potencję
Dieta sprzyjająca poprawie potencji powinna opierać się na zdrowych, jak najmniej przetworzonych produktach. Dodatkowo powinny się w niej znaleźć produkty bogate w witaminy, selen i cynk oraz aminokwas – argininę.
Dobrym źródłem cynku, który jest niezbędny w syntezie testosteronu oraz plemników, są: otręby, orzechy, pełnoziarniste produkty zbożowe, a także owoce morza.
Selen, który występuje w płynie nasiennym, znajdziemy w takich produktach jak: pestki dyni, orzechy, ryby, brązowy ryż, mięso drobiowe.
Witaminę E, która jest silnym antyoksydantem, znajdziemy w orzechach, pełnoziarnistych produktach zbożowych oraz tłustych rybach.
Argininę- aminokwas odpowiedzialny za powstawanie tlenku azotu, który jest niezbędny w prawidłowym przebiegu erekcji, zawierają takie produkty, jak: siemię lniane, pełnoziarniste produkty zbożowe, nasiona słonecznika i sezamu, orzechy, tłuste ryby (np. makrela).
Co fatalnie wpływa na erekcję?
Panowie, należy ograniczyć w diecie takie składniki jak: tłuszcze nasycone, cukry proste oraz sól, ale także alkohol. Wszystkie prowadzą do rozwoju m.in. nadciśnienia tętniczego, a tym samym do zaburzeń erekcji.
Powodzenia w stosowaniu zdrowej diety!
Uwaga, artykuł nie stanowi porady medycznej, ani opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pytającego. Uzyskane informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.