Wzdęcia, zgaga? Na co zwracać uwagę przy wyborze produktu?
Rozmaite problemy związane z dysfunkcją przewodu pokarmowego, to powszechne przypadłości, z którymi wielu z nas się zmaga regularnie, a z pewnością każdy doświadczył ich przynajmniej epizodycznie. Do najczęściej spotykanych należą takie objawy, jak: wzdęcia, zgaga, nadkwaśność, odbijania, ból żołądka, uczucie ciężkości po jedzeniu, czy też szeroko pojęta niestrawność.
Tego typu dolegliwości mogą pojawić się wskutek rozmaitych czynników. Zazwyczaj są efektem przejedzenia się, spożycia pokarmów ciężkostrawnych lub błędów dietetycznych. Niekiedy jednak ich przyczyną jest konkretne podłoże chorobowe. Mogą być wynikiem podrażnienia błony śluzowej żołądka, stanu zapalnego, refluksu przełyku, choroby wrzodowej żołądka i/lub dwunastnicy lub innych schorzeń.
W dzisiejszych czasach problemy żołądkowe bardzo często rozwijają się również na tle emocjonalnym i ich obecność wynika z przewlekłego stresu i nadmiernego napięcia nerwowego. Objawiają się wówczas bólem żołądka, zgagą, wzdęciami, nerwową biegunką, brakiem apetytu lub też nadmiernym przejadaniem się.
- Co na wzdęcia i zgagę?
- Jaki naturalny lek najlepiej zastosować na zgagę i wzdęcia?
- Homeopatyczny lek złożony na zgagę i wzdęcia
- Dlaczego homeopatyczny lek złożony?
- Homeopatyczny lek na zgagę i wzdęcia – zawsze pod ręką
Co na wzdęcia i zgagę?
Niezależnie jednak od tego, czy dolegliwości ze strony układu pokarmowego pojawiają się tylko epizodycznie, czy mają charakter nawracający i przewlekły, warto jest sięgnąć w takiej sytuacji po naturalne sposoby. Natura bowiem skutecznie wspiera nas w radzeniu sobie z tego typu przypadłościami.
Jedną z naturalnych metod terapeutycznych jest homeopatia. Leki homeopatyczne są nie tylko skuteczne w zwalczaniu rozmaitych zaburzeń dyspeptycznych, ale też jednocześnie cechują się bardzo wysokim profilem bezpieczeństwa. Te produkty lecznicze można stosować w każdym wieku i u każdej osoby, u której pojawiają się dolegliwości trawienne. Nie powodują one działań niepożądanych i nie wchodzą w interakcje z innymi lekami. Można także bezpiecznie po nie sięgać nawet wtedy, gdy już stosujemy inne sposoby leczenia.
Jedną z naturalnych metod terapeutycznych jest homeopatia. Leki homeopatyczne są nie tylko skuteczne w zwalczaniu rozmaitych zaburzeń dyspeptycznych, ale też jednocześnie cechują się bardzo wysokim profilem bezpieczeństwa. Te produkty lecznicze można stosować w każdym wieku i u każdej osoby, u której pojawiają się dolegliwości trawienne. Nie powodują one działań niepożądanych i nie wchodzą w interakcje z innymi lekami. Można także bezpiecznie po nie sięgać nawet wtedy, gdy już stosujemy inne sposoby leczenia.
Co ważne, homeopatia jest bezpiecznym wyborem nawet w przypadku wrażliwych grup pacjentów, do których należą np. kobiety w ciąży. Wiadomo, że ciąża już sama w sobie może być często przyczyną różnych zaburzeń ze strony przewodu pokarmowego. Pomimo jednak, że objawy takie są czymś normalnym w tym okresie, przysparzają one przyszłej mamie znacznego dyskomfortu.
Wiadomo, że w ciąży najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo dziecka. Dlatego większość kobiet rezygnuje ze stosowania jakichkolwiek leków, aby nie narażać siebie i dziecka na potencjalne działania niepożądane. Warto więc sięgnąć wtedy po bezpieczne, naturalne produkty homeopatyczne, które pomogą kobiecie znieść trudy swojego stanu.
Jaki naturalny lek najlepiej zastosować na zgagę i wzdęcia?
Wśród leków homeopatycznych znajdziemy pojedyncze preparaty lecznicze, zawierające jeden składnik oraz złożone leki homeopatyczne, które zawierają w sobie kilka leków pojedynczych.
Do najczęściej zalecanych homeopatycznych leków pojedynczych, które pomagają w dolegliwościach pokarmowych należą między innymi takie produkty jak: Nux vomica, Ipeca, Iris versicolor, Robinia pseudoaccacia, Carbo vegetabilis, Lycopodium clavatum, czy Argentum nitricum. Jednakże, aby pojedynczy lek zadziałał szybko i skutecznie, powinien on być indywidualnie dobrany do objawów chorobowych u danej osoby. Przy jego wyborze uwzględnia się nie tylko rodzaj symptomów, lecz również sposób chorowania oraz przyczynę, z powodu której dolegliwości się pojawiły. Dlatego lepiej w takiej sytuacji skonsultować się z homeopatą, który pomoże nam nie tylko wybrać lek, ale też poprowadzi dalsze leczenie.
Jeśli jednak potrzebujemy szybkiego i skutecznego, doraźnego remedium na problemy żołądkowe, najlepiej będzie, gdy zdecydujemy się zastosować:
Homeopatyczny lek złożony na zgagę i wzdęcia
Dlaczego homeopatyczny lek złożony?
Homeopatyczny lek złożony na zgagę i wzdęcia ma wiele zalet, które wyróżniają go z tłumu innych leków na takie przypadłości. Dlaczego akurat ten preparat? Warto mu się przyjrzeć ze względu na szereg ważnych cech.
Z pewnością najważniejszą kwestią jest to, że – jak wszystkie leki homeopatyczne – lek ten nie powoduje działań niepożądanych i może być stosowany u każdej osoby, niezależnie od wieku, kondycji oraz chorób współistniejących.
Bardzo ważnym atutem produktu jest fakt, że nie zaburza on mikroflory jelitowej, bytującej w przewodzie pokarmowym. Bez prawidłowo funkcjonującego mikrobiomu jelitowego układ trawienny nie jest w stanie dobrze spełniać swojej roli. Mikrobiota jelitowa odpowiada również za prawidłową odporność, dobry nastrój i profilaktykę wielu chorób przewlekłych. Jest więc niezwykle ważne, aby lek, który stosujemy na dolegliwości gastryczne nie zawierał substancji, które mogłyby zaburzyć równowagę mikroflory jelitowej.
Kolejną zaletą leku jest to, że nie ogranicza on wchłaniania ważnych substancji z pożywienia, ponieważ nie zawiera związków, które zaburzają absorpcję składników pokarmowych. Również nie wchodzi w interakcje z innymi medykamentami. Możemy bez przeszkód stosować go nawet wtedy, gdy zażywamy inne leki, ponieważ nie wpływa na stopień i szybkość wchłaniania innych produktów leczniczych.
Złożony lek homeopatyczny nie tylko łagodzi wzdęcia i zgagę, ale można sięgnąć po niego również w celu „przygotowania” układu trawiennego na większy wysiłek. Jeśli wiemy, że czeka nas obfita kolacja, przyjęcie weselne lub suto zakrapiane urodziny, dobrze jest wybrać się na taką imprezę, zażywając wcześniej preparat. Nawet jeśli dolegliwości się pojawią, będą łagodniejsze i szybciej ustąpią, jeśli wspomożemy nasz przewód pokarmowy dawką leku przed i po jedzeniu.
Ten złożony produkt leczniczy jest lekiem dostępnym bez recepty. Można go nabyć bez problemu w większości aptek. Łatwo więc zaopatrzyć się w taki podręczny środek na wzdęcia i zgagę, aby móc zażyć go jak najszybciej, jeśli tylko pojawią się nieprzyjemne odczucia ze strony przewodu pokarmowego.
Homeopatyczny lek na zgagę i wzdęcia – zawsze pod ręką
Jeśli więc zastanawiasz się, co najlepiej zastosować na wzdęcia i zgagę, sięgnij po ten homeopatyczny preparat złożony. Jeżeli tego typu dolegliwości przytrafiają ci się często i w różnych okolicznościach, warto jest mieć go pod ręką. Działa najskuteczniej, gdy zastosujemy go już od pierwszych objawów.
Jest produktem bardzo poręcznym i prostym w stosowaniu. Ma postać tabletek, które łatwo się rozpuszczają w jamie ustnej, przez co lek działa stosunkowo szybko. Nie wymaga żadnych dodatkowych zabiegów – nie musimy go rozpuszczać ani popijać. Stanowi bardzo wygodne rozwiązanie różnych problemów żołądkowych. Można go mieć zawsze ze sobą – w domowej apteczce, w torebce, w walizce podróżnej, w samochodzie. Przydaje się na wyjazdach, gdzie ze względu na zmianę jedzenia, często dopada nas zgaga, wzdęcia, niestrawność.
Lek można zażywać doraźnie, czyli w momencie, gdy pojawiają się zaburzenia żołądkowe w określonej sytuacji. Można też stosować go regularnie i częściej, jeśli dolegliwości gastryczne mają charakter nawracający. W tym przypadku jednak warto ustalić dokładną przyczynę zaburzeń i podjąć właściwe leczenie w celu wyeliminowania przyczyny choroby.
Uwaga, artykuł nie stanowi porady medycznej, ani opinii farmaceuty lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pytającego. Uzyskane informacje stanowią jedynie generalne zalecenia, które nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań mających wpływ na życie, zdrowie lub samopoczucie należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą, w celu otrzymania zindywidualizowanej porady.